0  |  0

ایلان ماسک، جف بزوس را کنار زد!

ایلان ماسک، جف بزوس را کنار زد!

هفته‌های اخیر و با رشد ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک توانست با کنار زدن جف بزوس، عنوان ثروتمندترین مرد جهان را از آن خود کند. ثروت کنونی مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس حدود ۲۴۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود که تقریبا ۵۰میلیارد دلار بیشتر از ثروت جف بزوس است.

ماسک در حالی به جایگاه نخست ثروتمندترین‌‌های جهان راه یافت که ارزش سهام تسلا با رشدی ۳‌درصدی همراه بود، اما تحلیلگران مرکز مورگان‌استنلی معتقدند که شرکت فضایی اسپیس‌ایکس می‌تواند ایلان ماسک را به اولین شخص جهان با ثروت یک تریلیون دلار یا همان هزار میلیارد دلار تبدیل کند.آدام جونوز از تحلیلگران این شرکت در گفت‌‌وگو با گاردن اعلام کرد که اسپیس‌ایکس هرگونه تصور از پیش تعیین‌‌شده و چارچوب زمانی احتمالی درباره موشک‌‌ها، تجهیزات پرتاب و زیرساخت‌های پشتیبانی‌‌کننده را به چالش می‌‌کشد. تقریبا همه بر این عقیده‌‌اند که اگر ایلان ماسک تریلیونر شود، به‌خاطر تسلا نخواهد بود و همگی باور دارند اسپیس‌ایکس به‌زودی به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل خواهد شد. اولین پرتاب سرنشین‌دار اسپیس‌ایکس در ‌ماه گذشته میلادی رقم خورد و چهار سرنشین حدود سه روز را در قالب ماموریت «اینسپیریشن۴» در فاصله ۵۷۵ کیلومتر زمین و بالاتر از تلسکوپ ‌‌هابل و ایستگاه بین‌المللی فضایی حضور داشتند.

چندی پیش ارزش شرکت اسپیس‌ایکس متعلق به ایلان ماسک از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد و این شرکت را به دومین شرکت خصوصی بزرگ جهان بعد از شرکت چینی بایت‌‌دنس تبدیل کرد. ماسک حدود ۴۸‌درصد از سهام اسپیس‌ایکس را در اختیار دارد. در حال‌حاضر و با استناد به لیست بلومبرگ، ایلان ماسک با سرمایه ۲۴۲‌میلیارد دلار به‌عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته می‌شود و بعد از وی، جف بزوس با دارایی ۱۹۷ میلیارد دلار در رده دوم و بیل گیتس نیز با ثروت ۱۳۳ میلیارد دلار در جایگاه چهارم قرار دارد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک هم با ثروت ۱۲۷ دلاری خود در رده پنجم ثروتمندترین مردان جهان ایستاده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com