0  |  0

درباره تام اندرسون، کارآفرین و از موسسان «مای اسپیس» بخوانید

درباره تام اندرسون، کارآفرین و از موسسان «مای اسپیس» بخوانید

تام اندرسون(Tom Anderson) کارآفرین حوزه فناوری آمریکایی و از موسسان وب‌سایت شبکه اجتماعی «مای اسپیس» است که آن را در ۲۰۰۳ همراه با کریس دوولف تاسیس کرد. او بعدتر رئیس مای‌اسپیس و مشاور استراتژیک آن شد. اندرسون نزد عامه مردم به عنوان «تام از مای اسپیس»، «مای اسپیس تام» یا «دوست من، تام» مشهور است زیرا به شکل خودکار هرکس که به عضویت مای اسپیس درمی‌آید، وی به عنوان دوستش در پروفایل وی شناخته می‌شود.

اندرسون در ۸ نوامبر ۱۹۷۰ در سن دیگو کالیفرنیا به دنیا آمد. پدرش کارآفرین بود و اندرسون از نوجوانی تحت نام «لرد فلاتهد» یک هکر شد؛ تا جایی که پس از هک بانک چیس منهتن مورد حمله اف بی‌آی قرار گرفت. اندرسون به دانشگاه کالیفرنیا در برکلی رفت و در آنجا زبان انگلیسی و معانی بیان خواند اما به زودی خواننده یک گروه با نام «سوانک» شد. او پس از آن مدتی در تایوان اقامت گزید و سپس به آمریکا بازگشت تا در دانشگاه کالیفرنیا رشته سینما بخواند.

اندرسون در سال ۲۰۰۰ یک آزمونگر محصول و آگهی‌نویس در شرکت «ایکس درایو» شد؛ جایی که نخستین بار با دوولف آشنا شد. پس از ورشکستگی ایکس‌درایو در سال ۲۰۰۱، وی همراه دوولف شرکت بازاریابی مستقیم «ResponseBase» را تاسیس کرد و یک سال بعد آن را به ‌ای یونیورسِ برد گرینسپن فروختند.

اندرسون همراه با سایر کارکنان ‌ای‌یونیورس نخستین صفحات مای‌اسپیس را در سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی کرد. او این سایت را تا حدی در واکنش به سایت «فرندستر» و سیاست‌های آن که حساب‌های فاقد نام واقعی را بلاک می‌کرد، راه‌اندازی کرد. پس از آن، «اینتر میکس مدیا» جانشین ‌ای‌یونیورس شد و تحت اینترمیکس بود که مای‌اسپیس این قدر به شهرت رسید. هنگامی که اینترمیکس مدیا و مای‌اسپیس به «نیوز کورپ» فروخته شد، اندرسون به ریاست کمپانی رسید.

مای‌اسپیس در سال ۲۰۰۰ به ارزش ۵۸۰‌ میلیون دلار به نیوز کورپ فروخته شد. در اواخر می‌۲۰۱۲ اندرسون اعلام کرد که به عنوان مشاور به «راکتفراگ اینتراکتیو» خواهد پیوست. اندرسون در سایر شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و ردیت نیز فعال است. او در سپتامبر ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای از علائق گوناگون خود سخن گفت: اگر قبل از مای اسپیس مرا می‌دیدید شاید فکر می‌کردید که تمام عمرم در دانشگاه فلسفه درس می‌داده‌ام. اگر قبل از دوران دانشگاه مرا می‌دیدید، باز می‌اندیشیدید که من تمام عمرم یک موسیقی‌دان بوده‌ام... من تغییر را دوست دارم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com