0  |  0

درباره جک نورثروپ، صنعتگر و طراح هواپیما بخوانید

درباره جک نورثروپ، صنعتگر و طراح هواپیما بخوانید

جک نورثروپ (Jack Northrop) صنعتگر و طراح هواپیمای آمریکایی بود که شرکت نورثروپ را در ۱۹۳۹ بنیان نهاد. وی پیش از آن به عنوان طراح و مهندس با هواپیماسازی‌های لاکهید و داگلاس همکاری می‌کرد. نورثروپ در دهم نوامبر ۱۸۹۵ در نیووارک نیوجرسی به دنیا آمد اما در سانتاباربارای کالیفرنیا رشد کرد.
نخستین کار وی در حوزه هوانوردی در سال ۱۹۱۶ آغاز شد که به عنوان طراح شروع به همکاری با شرکت لاگهد در سانتاباربارا کرد. وی در ۱۹۲۳ به هواپیماسازی داگلاس پیوست و در آنجا در طراحی رزم‌ناو نقش ایفا کرد. در ۱۹۲۷ وی دوباره نزد برادران لاکهید رفت که از ۱۹۲۶ شرکت هواپیماسازی لاکهید را تاسیس کرده بودند. نورثروپ در آنجا به عنوان مهندس ارشد بر روی لاکهید وگا کار کرد که یک هواپیمای تک باله غیرنظامی و ترابری بود و عملکرد بالایی در آن دوران داشت. در ۱۹۲۹ نورثروپ یک تک باله تماما فلزی تولید کرد که سیستم ناوبری و موتور آن در ساختار بال آن قرار داشت. در ۱۹۲۹ وی شرکت آویون را تاسیس کرد اما یک سال بعد آن را فروخت. در ۱۹۳۲ شرکت نورثروپ را به عنوان شعبه‌ای از شرکت داگلاس در کالیفرنیا راه‌اندازی کرد و دو هواپیمای تک باله بسیار موفق به نام‌های نورثروپ گاما و نورثروپ دلتا ساخت.

۷ سال بعد وی شرکت کاملا مستقل خود را در هاثورن کالیفرنیا به همان نام نورثروپ تاسیس کرد. نورثروپ در آنجا بر روی طراحی بال متحرک متمرکز شد که مرحله‌ای مهم در طراحی هواپیماها به شمار می‌رفت. نخستین پروژه وی در نهایت به شکل هواپیمای نورثروپ YB۳۵ نمایان شد. جنگنده نورثروپ XP۵۶ بلک بالت وی، یکی از طراحی‌های مهم وی در دوران جنگ جهانی دوم در کنار نورثروپ P۶۱ بلک ویدو-نخستین هواپیمای رهگیر شبانه آمریکایی-به شمار می‌رفت که از مدل اخیر بیش از ۷۰۰ فروند تولید شد.

ابداعات وی پس از جنگ و در زمینه تولید هواپیمای جت، رهگیرها، پهپادها و موشک‌های کروز ادامه یافت. او در فوریه ۱۹۸۱ درگذشت. شرکت نورثروپ در ۱۹۹۴ با شرکت گرومن ادغام، و شرکت «نورثروپ گرومن» بنیان نهاده شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com