0  |  0

نقش بی‌بدیل فرابورس در توسعه اقتصاد کشور

نقش بی‌بدیل فرابورس در توسعه اقتصاد کشور

فرابورس ایران را به جرات می‌توان مهد نخستین‌های بازار سرمایه دانست که طی این سال‌ها، هر روز دریچه‌ای جدید از روش‌های نوین تامین مالی را به روی مخاطبان بی‌شمارش گشوده است.

امروز فرابورس سیزده ساله شد و در حالی سال‌های گذشته را با گذر از فراز و فرودهای مختلف پشت سر گذاشت که امروز این بازار خود انتظام با ارزشی بالغ بر ۱.۸۵ میلیون میلیارد تومان، توانسته نقش مهم و پررنگی در تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور ایفا کند.فرابورس ایران را به جرات می‌توان مهد نخستین‌های بازار سرمایه دانست که طی این سال‌ها، هر روز دریچه‌ای جدید از روش‌های نوین تامین مالی را به روی مخاطبان بی‌شمارش گشوده است.
این بازار طی ۱۳ سال فعالیت، بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی با روش‌های مختلف را برای بخش‌های مختلف اقتصادی کشور اعم از بنگاه‌ها، دولت، صنایع و ... ثبت کرده و توانسته نقش بسیار مهم و اثرگذاری در تجهیز منابع مالی برای رشد و توسعه اقتصاد ایفا کند. امروز خانواده بزرگ فرابورس در حالی ۱۳ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد که اعداد و ارقام گواهی بر عملکرد موفق و قابل دفاع این مجموعه است.فرابورس روند رشد و توسعه را چنان با سرعت طی کرده که طی این ۱۳ سال از بازاری نوپا که میزبان سهام ۴ شرکت و ۴ اوراق گواهی مشارکت در اولین سال فعالیت رسمی خود بوده (در سال ۱۳۸۸)، امروز نقش بسیار مهم و پررنگی در رشد و توسعه بازار سرمایه دارد. 
امروز این کودک نوپای ۱۳ سال گذشته، به جوانی بالغ و پر انرژی تبدیل شده که بستری برای رشد نزدیک به ۳۵۰ بنگاه اقتصادی فراهم کرده است و همچنان در تلاش است تا بتواند چتر حمایتی خود را بر سر تمامی بنگاه‌های تولیدی کوچک و بزرگ کشور بگسترد و مامنی امن برای تولیدکنندگان ایران باشد. فرابورس ایران امروز با هفت بازار فعال در حالی به یکی از رکن‌های مهم اقتصادی کشور تبدیل شده که در بازار سرمایه نیز توانسته پرچم‌داری اولین‌ها را از آن خود کند. ادامه این راه هرچند مثل همه سال‌های گذشته سنگلاخ‌ها و موانعی پیش‌رو دارد، اما خانواده فرابورس دست در دست هم و با تکیه بر تجربه، دانش، شور و اشتیاق می‌تواند باز هم مسیر را هموار کند تا در راه رشد و رونق اقتصادی کشور نقشی بی‌بدیل ایفا کند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com