0  |  0

پونتی چادها؛ بازرگان هندی و مالک گروه ویو

پونتی چادها؛ بازرگان هندی و مالک گروه ویو

گوردیپ سینگ چادها (Gurdeep Singh Chadha) موسوم به پونتی چادها بازرگان هندی و مالک گروه ویو (Wave Group) بود. در دوران تجزیه هند، پدر چادها به نام کولوانت سینگ چادها از پاکستان مهاجرت کرد تا یک کارخانه کوچک شکر را در ناحیه مرادآباد اوتار پراداش تاسیس کند. پونتی از کودکی به پدرش کمک می‌کرد و در بزرگسالی مدیریت گروه ویو را بر عهده گرفت.
پونتی چادها؛ بازرگان هندی و مالک گروه ویو
گروه ویو در تولید غذا، کاغذ، شکر، تولید برق، املاک و توزیع فیلم نیز مشارکت دارد و شرکت‌های ویو اینفراتک، ویو سینماز، دلهی ویورایدرز، ویو سیتی ویو استیت، ویو وان و ویو مالز زیرمجموعه‌های آن به شمار می‌روند. این گروه، مجتمع‌ها و پاساژهایی را تحت نام تجاری «ویو سینماز‌اند ویو مالز» در دهلی، نویدا و چند شهر دیگر در شمال هند اداره می‌کند. این کمپانی که از ۱۹۹۹ راه‌اندازی شده است، بیش از ۱۵۰ فیلم مهم بالیوودی را توزیع کرده و در خارج از کشور هم سرمایه‌گذاری کرده است. شبکه توزیع فیلم این شرکت در نپال، بوتان، آمریکا، بریتانیا و چند کشور آسیایی و عربی دیگر فعال است.

ویو اینفراتک: Wave Infratech بازوی گروه ویو در زمینه املاک و مستغلات است. این گروه فعالیت خود را از ساخت مجموعه‌های تجاری و مسکونی در نویدا آغاز کرد و سپس از آن فعالیت‌های خود را در پنجاب، گورگاون و سایر نقاط شمال هند توسعه داد. این گروه در همکاری با‌ IBM درصدد ساخت نخستین شهر هوشمند هند، ویو سیتی در غازی آباد است. سایر سرمایه‌گذاری‌ها شامل ویو وان، ویو سینماز، ویو مالز، ویو سیتی و ویو سیتی سنتر است. گروه چادها همچنین در زمینه معادن اوتار پرادش نیز فعالیت دارد.

پونتی در ۱۹۹۹، «Mata Bhagwanti Chadha Niketan» را تاسیس کرد که بنیادی غیرانتفاعی بوده و هدف از آن آموزش کودکان استثنایی برای رسیدن به استقلال جسمی، اجتماعی و مالی است. وی در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۲ درگذشت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com