0  |  0

دانش بنیان های نوع یک بیشترین سهم زیست بوم نوآوری را دارند

دانش بنیان های نوع یک بیشترین سهم زیست بوم نوآوری را دارند

از کل شرکتهای دانش بنیان، ۴هزار و ۱۲ شرکت تولیدی نوع یک هستند.

اما نوع دیگری از شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی وجود دارد که در صورت فعالیت در حوزه ‌های فناوری برتر با دارا بودن یکی از شرایط شرکت تولیدی نوع ۲ می ‌شوند. این شرکت‌ها می‌باید کالاها یا خدمات یا فرآیند تولید یا تجهیزات تولید مندرج در فهرست کالاها و خدمات دانش ‌بنیان سطح ۱یا سطح ۲ را حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی و مشروط به دارا بودن همه معیارهای ماده ۱ آیین‌ نامه ارزیابی شرکت‌ ها و موسسات دانش ‌بنیان، ساخته و ارائه کنند. همچنین شرکت باید حداقل یک پروژه‌ مهندسی، پیمان‌کاری و ساخت باشد.

علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی نوع یک و دو، شرکت‌ های نوپا نیز زیر چتر حمایتی قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرند. این شرکت‌ها که دارای اظهارنامه مالیاتی یا درآمد عملیاتی در اظهارنامه مالیاتی سال مالی گذشته خود نیستند با احراز شرایطی، می‌توانند از حمایت‌ها برخوردار شوند.

از جمله این شرایط آن است که در صورتی ‌که شرکت حداقل یک کالا یا خدمت یا فرآیند تولید یا تجهیزات تولید مندرج در فهرست کالاها و خدمات دانش ‌بنیان سطح یک را حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی و مشروط به دارا بودن همه معیارهای ماده ۱ آیین ‌نامه ارزیابی شرکت ‌ها و موسسات دانش‌ بنیان، ساخته و ارائه کنند، به‌ صورت شرکت نوپا نوع یک تایید می ‌شوند.

بند دیگر این شرایط مستلزم آن است که در صورتی ‌که شرکت نوپا، حداقل یک کالا یا خدمت یا فرآیند تولید یا تجهیزات تولید که در فهرست کالاها و خدمات دانش‌ بنیان سطح ۲ آمده است را حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی و مشروط به دارا بودن همه معیارهای ماده نخست آیین ‌نامه ارزیابی شرکت ‌ها و موسسات دانش‌ بنیان، بسازند ارائه کنند؛ این شرکت‌ها در قالب نوپای نوع ۲ تایید می‌شوند.

همچنین اگر شرکت متقاضی به‌ طور هم‌ زمان محصولاتی مندرج در هر دو فهرست کالاها و خدمات دانش ‌بنیان سطح ۱ و ۲ را حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی و مشروط به دارا بودن همه معیارهای ماده ۱ آیین‌ نامه ارزیابی شرکت ‌ها و موسسات دانش ‌بنیان، ساخته و ارائه کنند، به‌ صورت شرکت نوپا نوع ۱ تایید می ‌شوند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com