0  |  3

50 استارت‌آپ برتر فناوری و اینترنت از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل

50 استارت‌آپ برتر فناوری و اینترنت از نگاه موسسه کارآفرینی گوگل


موسسه کارآفرینی گوگل که در سال 2010 تاسیس شده تاکنون بیش از دو هزار نشست و کنفرانس در شهرهای مختلف برگزار کرده است. این موسسه طی برنامه‌ای تحت عنوان استارت‌آپ گرایند (‌Startup Grind‌) برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان، امسال برای نخستین بار در یک کنفرانس جهانی اقدام به معرفی 50 استارت‌آپ برتر سال 2015 از بیش از 200 شهر مختلف در سراسر دنیا کرده است. این برنامه با هدف آموزش، تشویق و ارتباط‌سازی کمک می‌کند تا افراد حاضر در اکوسیستم‌های استارت‌آپی در نقاط مختلف دنیا با هم در ارتباط بوده و از تجربیات هم درس بگیرند. این موسسه برای انتخاب شرکت‌های برتر حوزه فناوری و اینترنت، ملاک‌های خاصی در نظر گرفته و داوران با توجه به گزارش‌ها و استانداردهای لازم و پیش‌بینی روند پیشرفت برترین شرکت‌ها را انتخاب می‌کنند. در فهرست 50 شرکتی موسسه کارآفرینی گوگل، شرکت‌هایی از 11 کشور مختلف حضور دارند که در این میان نام
«صبا ایده‌پرداز» از ایران نیز وجود دارد. در ادامه به معرفی این 50 شرکت پرداخته‌ایم.

AppOrchid
یک توسعه‌دهنده نرم‌افزاری آمریکایی بر مبنای سیلیکون‌ولی بوده که در علم هوش ‌مصنوعی و محاسبات شناختی متخصص است. ماموریت این شرکت، تولید اپلیکیشن‌هایی است که همه چیز را در اینترنت همه‌چیز (IOE) شبیه مغز انسان می‌کند. AppOrchid با به‌کارگیری هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی داده‌های ساختاری را از اینترنت اشیا (IOT) و پایگاه‌های اطلاعاتی عملیاتی گرفته و با جریان آزاد اطلاعات بدون ساختار از علم شناختی و IOE استخراج و ترکیب می‌کند. سپس با استفاده از داده‌های بزرگ بر مبنای تکنولوژی حافظه به اجرای آموزش عمیق‌تر برای شناسایی الگوها،‌ خطرات و فرصت‌هایی می‌پردازد که سابقاً از طریق ابزارهای تحلیلی غیرممکن بودند. زبان طبیعی این اپلیکیشن باعث شده تا به‌آسانی تایپ کردن یک پرسش در گوگل، پاسخ دقیقی را از این نرم‌افزار دریافت کنید.

Auctio
این استارت‌آپ کلمبیایی به وسیله ریکاردو ایبارا، مدیر مالی فارغ‌التحصیل دانشگاه جرج‌تاون تاسیس شد. ماموریت این پروژه، کمک به شرکت‌ها به منظور دسترسی به یک منبع استثنایی واجد شرایط برای افزایش درآمد و توسعه بازارهای جدید است. زمانی که یک قرارداد بسته می‌شود، یک هشدار اطلاعات کلیدی برای فهم چگونگی انجام معامله را درخواست می‌کند. این اطلاعات به وسیله Auctio جمع‌آوری و با کل سازمان به اشتراک گذاشته می‌شود.

BoomR
در سال 2013 به منظور ایجاد تغییرات اساسی در پیگیری زمان صرف‌شده در محل کار آغاز به کار کرد. BoomR معتقد است که هر شیفت کاری داستان خاص خود را دارد و این استارت‌آپ به کسب و کارها و کارکنان آن ابزار مورد نیاز برای مستندسازی وقایع در محیط کار را در زمان واقعی می‌دهد. به کمک هزاران سازمانی که برای مدیریت بهینه‌سازی بازده نیروی کار خود از BoomR استفاده می‌کنند، این شرکت به رشد مشتری‌مداری و گسترش تکنولوژی به منظور در ارتباط باقی نگه‌داشتن مردم در حین کار ادامه می‌دهد.

BoostInsider
این برنامه یک جامعه آنلاین برای تاثیرپذیران رسانه‌های اجتماعی به منظور اشاعه نظرات خود به دوستان و فالوئرهایشان در مورد محصولات،‌ بازی‌های موبایل و نرم‌افزارهاست. BoostInsider به تاثیرپذیرانی نظیر وبلاگ‌نویسان، استفاده‌کنندگان یوتیوب، ستاره‌های رسانه‌های اجتماعی و هر فردی در هر کانالی کمک می‌کند تا از قدرت نفوذ اجتماعی خود درآمدزایی کنند. این اپلیکیشن با تعداد بسیار زیادی از برندها، شرکت‌های فناوری و تولیدکنندگان بازی مشارکت کرده و کاربر می‌تواند محصول موردعلاقه خود را به منظور ترویج دادن، انتخاب کند.

brndstr
این شرکت اماراتی، کاربران را به برندهای محبوب خود با استفاده از هشتگ متصل می‌کند. این شرکت خدماتی و نرم‌افزاری به کاربرانش اجازه می‌دهد تا با اضافه کردن @Brndstr در توئیت‌ها و پست‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی،‌ یا با استفاده از اپلیکیشن و سایت brndstr.com به منظور بهبود آگاهی برندها اقدام کرده و جوایز قابل‌توجهی با تکمیل این وظایف ساده کسب کنند. این شرکت همچنین نرم‌افزارهایی نظیر Scnnr را ارائه می‌دهد که به مشتریان اجازه اسکن و استفاده از کوپن‌های خود را می‌دهد و یا برنامه Lstnr که به برندها اجازه پاسخ‌دهی را می‌دهد. در واقع، Brndstr یک خانه فناوری خلاق است که با استفاده از مهندسی نرم‌افزار به منظور ایجاد یک ریل‌تایم، راه‌حل‌های خلاقانه برای برندها در کانال‌های اجتماعی فراهم می‌آورد.

Cabsolutely
این شرکت که توسط ویراگ‌رتی و آندراس سیمون فارغ‌التحصیلان مهندسی کامپیوتر تاسیس شد، یک پلت‌فورم را برای شرکت‌های تاکسیرانی فراهم کرده و به آنها اجازه می‌دهد تا در مقابل به اشتراک‌گذاری رانندگی مقابله کنند. این نرم‌افزار مسافران، رانندگان را از طریق فضای مجازی به هم مرتبط ساخته و تمامی نیازهای بازاریابی را فراهم می‌کند. برای ناوگان‌های حمل و نقل این شرکت، یک راه حل کامل برای کسب ‌و کار آنها فراهم کرده است. آنها می‌توانند رانندگان و کرایه‌ها را به‌صورت بهینه‌تری مدیریت کنند و رانندگان از تکنولوژی مکان‌یابی پیشرفته برای رانندگی بهتر برخوردار خواهند شد.

Caruma
این شرکت توسط کریس کارسون، دکترای سیستم‌های بینایی کامپیوتری بنیان نهاده شد. هدف تکنولوژی Caruma بازگرداندن لذت رانندگی است. این روزها همه با مشکلات ترافیکی و اتلاف وقت در زمان رانندگی مواجه هستند و این موضوع لذت رانندگی را از بین برده است. این استارت‌آپ با ساخت یک دوربین هوشمند متصل به خودرو که قادر به اتصال به هر خودرویی است، رانندگی را امن‌تر، بهینه‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد. این دوربین با دید وسیع خود جزییات و محدوده وسیع‌تری از اطراف خودرو را به شما نشان می‌دهد. حتی در زمانی که شما در خودرو خود نیستید این دوربین هرگونه حرکتی در نزدیکی خودرو را با پیامی به گوشی همراه شما اطلاع می‌دهد.


Cirkled In
توسط پدر و مادری ساخته و طراحی شد که اهمیت در ویترین قرار دادن دستاوردهای دانش‌آموزان را تجربه کرده بودند. در دنیای رقابتی امروز، یک دستاورد کوچک نیز قادر خواهد بود در شانس موفقیت و چشم‌انداز دانش‌آموز تغییر ایجاد کند. این اپلیکیشن یک پلت‌فورم امن آنلاین برای جمع‌آوری دستاوردهای دانش‌آموزان از پیش‌دبستانی تا دبیرستان در تحصیلات، ورزش، موسیقی و فعالیت‌های داوطلبانه و فوق برنامه فراهم می‌کند.


ContractRoom
یک فرآیند قرارداد همه‌جانبه است. مدیریت قرارداد و پلت‌فورم اتوماسیون گردش ‌کار همه در این نرم‌افزار وجود دارد. با استفاده از اطلاعات معاملاتی و رفتار اعمال نفوذ، این برنامه قادر خواهد بود شرایط توافق قرارداد را پیش‌بینی کند. این شرکت سازمان‌های مختلف را قادر می‌سازد تا قدرت قراردادهای بر اساس آمار را کشف کنند. ContactRoom به کاربران کمک می‌کند برنامه‌ریزی،‌ مذاکرات و قراردادهای خود را به منظور بهبود بهره‌وری، کنترل و هوشمندی ساده‌تر انجام دهند.

CookMood
این استارت‌آپ آمریکایی که در سال 2015 با دفتری مستقر در نیویورک تاسیس شد، یک جامعه جهانی برای برگزاری کلاس‌های آشپزی زنده است. شما و دوستان‌تان می‌توانید بیاموزید که چگونه با کمک مردم سراسر دنیا آشپزی کنید و اگر غذای جدیدی بلدید به بقیه آموزش دهید. شما از طریق برگزاری کلاس‌های آموزش آشپزی می‌توانید درآمدزایی کنید.

Criptext
ساده‌ترین نرم‌افزار رمزگذاری ای‌میل در سراسر جهان است. این نرم‌افزار با استفاده ‌رابط کاربری روان، ویژگی‌های جامع و یک تیم پشتیبانی با سرعتی خیره‌کننده کار می‌کند. موسسان این نرم‌افزار بر این عقیده‌اند که همانند خلق اطلاعات نگهداری و کنترل اطلاعات نیز در هر زمانی از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود. و این گروه برای تبدیل اینترنت به محیطی امن و بهتر برای هرگونه گفت‌وگویی در حال تلاش هستند. ای‌میل بخشی از زندگی روزمره ماست، پس چرا زندگی را ساده‌تر نکنیم؟‌ با استفاده از criptext آرامش را به ذهن خود بازگردانید.

Digital Learning Tree
این برنامه توسط معلم‌ها و برای معلم‌ها ایجاد شده است تا قرن 21 را به بخش آموزش وارد کند. متخصصان خبره این شرکت دانش خود را از طریق صفحه مرجع معلم رایگان و به وسیله دوره‌های توسعه حرفه‌ای آنلاین نوشته‌شده برای معلم‌ها و افرادی که به‌صورت حرفه‌ای با کودکان کار می‌کنند به اشتراک می‌گذارند. این استارت‌آپ با همکاری دانشگاه داکوتای شمالی تضمین می‌دهد دانش‌آموزان به کسب اعتبار آموزشی مداوم دست پیدا خواهند کرد که آنها را به آنچه استحقاق آن را دارند، خواهد رساند و همچنین موجب حداکثر شدن درآمد بالقوه معلم‌ها خواهد شد. هدف این گروه ارائه مربیان امروز با ابزار و دانش مناسب به منظور هدایت دانش‌آموزان خود در قرن 21 همیشه در حال تغییر بوده است.

Eadbox
یک نرم‌افزار برزیلی و یک راه حل آموزشی قوی برای کسب و کار است. اضافه کردن لوگوی خود، رنگ و نام تجاری مخصوص به خود، سفارشی کردن ثبت‌نام و ای‌میل به افراد مختلف کارهایی است که می‌توان با این برنامه انجام داد. EadBox یک پلت‌فورم برای بازاریابی آموزشی است. این برنامه به عنوان یک دوره آموزشی آنلاین به منظور تقویت استراتژی بازاریابی محتوایی، افزایش قدرت رهبری و بهبود فرآیند گسترش مشتری عمل می‌کند.

EUREKA KING
سیستم‌های محاسباتی شناختی و بینش خودکار از نکات قوت Eureka King‌ هستند. ولی دلیل اصلی علاقه مشتریان برای همکاری با این گروه، کمک این گروه برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار است. این گروه از متخصصان آموزش ماشین، انجمن‌های گفت‌وگوی تجاری و طراحانی تشکیل شده که با وسواس تمام، اینترنت را به محیط مفید،‌ تعاملی و جذاب برای کاربران تبدیل کرده است. هدف این گروه، کمک به ایجاد کسب ‌و کار و تجربه بهتر برای مخاطبان خود است. از خصوصیات این برنامه می‌توان به پروفایل‌های شخصی چندبعدی، یکپارچگی، گرافیک جذاب و معیارسازی اشاره کرد. پلت‌فورم محاسبات شناختی Eureka King رفتار کاربر را آنالیز کرده و با استفاده از اطلاعات جمعیتی، علایق و نیات کاربر به تفهیم اطلاعات می‌پردازد.

FACTOR BID
عامل‌یابی یا فکتورینگ یک معامله مالی و نوعی دارایی بدهی است که در آن یک کسب‌وکار فاکتورهای دریافت حساب خود را به شخص سوم (به نام عامل) با تخفیف به فروش می‌رساند. کسب‌وکار گاهی اوقات نیاز دارد تا دارایی‌های دریافتی خود را فوراً به پول نقد تبدیل کند. Factor.Bid اولین و تنها بازار آنلاین برای صاحبان کسب ‌و کار به منظور در معرض فروش قرار دادن فاکتورهای دریافتی حساب‌های خود است. این نرم‌افزار در سپتامبر 2015 وارد گوگل‌پلی و اپل‌استور شد.

foodjunky
یک سرویس نگهبانی است که سفارش غذا را برای افراد، گروه‌ها و پذیرایی‌ها از رستوران‌های محلی آسان می‌کند. این سایت یک راه سفارش غذاست که باعث صرفه‌جویی در زمان و خوشحالی همه می‌شود. کافی است رستوران مورد نظر خود را پیدا کرده، غذای خود را از منوی آن رستوران انتخاب کرده و سفارش دهید، چند دقیقه بعد غذا روی میز شماست.

FounderSuite
یک تیم از موسسان، مشاوران، سرمایه‌گذاران، مربیان، طراحان و توسعه‌دهندگان در این استارت‌آپ در کنار هم جمع شده‌اند. گروهی که در مجموع در راه‌اندازی بیش از 150 استارت‌آپ تجربه داشته‌اند. هر استارت‌آپی منحصر به فرد بوده و در عین حال با مسائلی نظیر افزایش سرمایه، راه‌اندازی زیرساخت‌های شرکت و برقراری رابطه میان سرمایه‌گذاران و سهامداران مواجه است. FounderSuite با توجه به نیاز بنیانگذاران به سیستم جهت‌دهی به منظور هدایت شرکت‌های خود و ابزارهای مخصوص استارت‌آپ به منظور کارکردی موثر و پربازده‌تر ایجاد شده است. این شرکت زندگی استارت‌آپی را راحت‌تر، موسسان را سودبخش‌تر و شانس موفقیت را بیشتر می‌کند.

H2Tran
این شرکت در سال 2008 تاسیس شد و از آن زمان تاکنون فعالانه به گسترش و توسعه محصولات خود پرداخته است. H2Tran اقدام به ساخت سرورهای امن و تشخیص فاجعه برای حفاظت از داده‌های دیجیتال و سخت‌افزار کامپیوتری در برابر شرایط مصیبت‌بار نظیر آتش‌سوزی، زمین‌لرزه، توفان، سیل، دزدی و عیوب سخت‌افزاری ناشی از گرمای بیش از حد دستگاه می‌کند. سیستم سیم‌پیچی خنک‌کننده برای از بین بردن حرارت و سرور تشخیص فاجعه انحصاری این شرکت بسیار کارآمد بوده و برای طراحی‌های سخت‌افزاری کامپیوتری دیگر نیز قابل گسترش است.

Haedrain Labs
این شرکت با ایجاد سیستم Curo نسل جدیدی از بانکداری موسسات تامین مالی خرد را در کشورهای در حال توسعه ارائه کرده است. تاکنون بیش از 40 هزار نفر از این سیستم استفاده کرده و از ویژگی‌های آن بهره برده‌اند. این شرکت با توسعه پلت‌فورم اس‌ام‌اسی و اندرویدی به کاربرانش اجازه فرستادن، دریافت، ذخیره و مبادله ارز محلی دیجیتال را می‌دهد. در واقع این سیستم یک کیف پول جهانی و اینترنتی است.

Hello Parent
کاندایس، مدیرعامل شرکت Hello Parent، به پسرش اجازه یک قرار بازی با در خانه همکلاسی‌اش را می‌دهد. کاندایس تصور می‌کند که پدر و مادر همکلاسی پسرش در خانه حضور دارند ولی وقتی به دنبال پسرش می‌آید با یک پرستار بچه مواجه می‌شود که می‌گوید پسرش همین اطراف باید باشد. کاندایس پس از جست‌وجوی خانه پسر مهدکودکی خود را در حال بازی کردن Call Of Duty با دوست جوان خود مشاهده می‌کند. در بازگشت به خانه کاندایس شروع به ایده‌پردازی برای ایجاد یک اپلیکیشن می‌کند. برنامه Hello Parent‌ یک راه موثر و آسان به منظور به اشتراک‌گذاری اطلاعاتی نظیر مراقبت‌ها، زمان و مکان، آلرژی و سایر جزییات فرزندان با والدین است.

Homer
یک پلت‌فورم و صفحه‌کلید پیام‌دهی هوشمند است که به کاربران امکان کاوش بدون وقفه در جریان مکالمه را می‌دهد. Homer یک بستر ارتباطی است که مشتاق است سیستم پیام‌دهی را ارتقا بخشد. مثلاً شاید شما بخواهید برای صرف نوشیدنی به بیرون رفته و برای دیدن سریال به خانه برگردید، Homer در قالب کارت‌های پیشنهادی آنچه را که می‌خواهید انجام دهید به شما ارائه داده و شما می‌توانید آنها را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. با هر کارت، شما می‌توانید کارهایی نظیر خرید بلیت، رزرو و حتی زمان پخش یک نمایش را به طور همزمان انجام دهید.

Plexus
یک سیستم اتوماسیون مدرن، سریع و انعطاف‌پذیر است که به طور کامل جایگزین PLCها (کنترل‌کننده‌های منطقی برنامه‌پذیر) شده است. این سیستم یک ورودی /خروجی امن است که توانایی تبدیل داده از هر سنسور یا فعال‌کننده‌ای را دارد. Plexus‌ همچنین زمانی که اتصال خود با شبکه را از دست دهد و در پاسخ به شرایط بحرانی، قابلیت تشخیص را دارد. نرم‌افزار فوق‌العاده و خصوصیات ضدآب این سیستم، آن را به عنوان یک کاندیدای عالی برای به‌کارگیری در خشک‌کننده‌های زیستی معرفی کرده است.

Installments
یک سرویس اینترنتی متحولانه است که به هر فردی اجازه می‌دهد تا هر چیزی را در این سایت به خرید و فروش بگذارد. فروشندگان می‌توانند اعتبارات شخصی را به خریداران پیشنهاد داده و پرداخت‌ها را به صورت اقساط جمع‌آوری کنند. به طور سنتی، برنامه قسط‌بندی برای مشتریان به معنای کار با بانک‌ها یا شرکت‌های وام‌دهنده بود و بازپرداخت با نرخ بهره سنگینی را دربر داشت. این سایت یک برنامه پرداخت اقساط تغییرپذیر و انعطاف‌پذیر ایجاد کرده و اجازه معاملات خودکار و بدون زحمت را به خریداران و فروشندگان می‌دهد. این شرکت در سال 2013 با دفاتری در سن‌خوزه و تایپه تشکیل شد. Installments روح کارآفرینی تایوان را به جامعه استارت‌آپی سیلیکون‌ولی آورده و خلاقیت و نوآوری‌های بیشتری خلق کرده است.

Insydo
با استفاده از تیم متخصص خود بهترین فعالیت‌ها، مکان‌ها و خدمات را در دوبی به اشتراک می‌گذارد. از سال 2014، ماموریت این شرکت استارت‌آپی کشف هر چیز قابل پیشنهاد در دوبی بوده است. از کافه‌ها گرفته تا نانوایی‌ها و متخصصان الکترونیک و کارشناسان تغذیه، این شرکت بهترین گزینه‌ها را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این گروه به صورت مخفیانه در تلاش است تا هزاران کسب و کار را برای ایجاد دانشنامه مختص به خود تحت نظر قرار داده و نظرات و ایده‌های مستقل را در اختیار کاربران قرار دهد.

JediTronix
یک بازار باز آنلاین برای فروشندگان برای فروش کالاهای نو، وسایل الکتریکی دست‌دوم، و موجودی مازاد خود به جامعه خریداران است. لوازم الکترونیک قدیمی، زباله نیستند،‌ در عوض، این لوازم یک راه کم‌هزینه برای فراهم آوردن تغییر در نحوه ارتباطات، کار یا بازی میلیون‌ها نفر خواهد بود. این شرکت خریدارانی را که توانایی پرداخت تکنولوژی‌های به روز را ندارند در نظر گرفته است. بازار هدف این استارت‌آپ مصرف‌کنندگان در مناطقی است که به صورت جهانی و داخلی در حال ظهور هستند.

Jitta
همانند ذهن انسان، Jitta تمامی داده‌های دریافتی را پردازش و شناسایی کرده و تنها موارد مهم و ضروری نظیر کیفیت کسب و کار و ارزش ذاتی شرکت را جمع‌آوری می‌کند. از میان فرمول‌ها، متغیرها و روش‌های متعدد، Jitta این عناصر را به ابزارهای ساده و شهودی ساده‌سازی می‌کند و با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری‌شده به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا «بهترین شرکت‌ها را برای خرید» از طریق امتیاز Jitta و بهترین زمان خرید را از طریق خط Jitta شناسایی کنند. Jitta به موثر شدن فرآیند تصمیم‌گیری کمک کرده،‌ ریسک را به حداقل رسانده و درآمد شما را حداکثر می‌کند. از زمان تاسیس در ژانویه 2014، این شرکت تایلندی برای بازارهای سهام تایلند و آمریکا تحلیل‌های مالی ارائه می‌کند.

Knack
به کاربران اجازه می‌دهد تا چیزی را که نمی‌دانند فرا بگیرند. بازار این شرکت دانش را برای افراد کنجکاو در دسترس‌تر و برای افراد باتجربه باارزش‌تر می‌کند. این شرکت با ایجاد یک اپلیکیشن موبایل به دانشجویانی که در درس‌های خود مشکل دارند کمک می‌کند تا با نفرات برتر آن درس در ارتباط باشند. این نرم‌افزار امکان جست‌وجوی یک درس، کلاس یا استاد را به کاربر داده و مقایسه آنها را امکان‌پذیر می‌کند.

Meals IQ
در کنار MealsIQ یک تیم بین‌المللی از متخصصان تغذیه، پزشکان، طراحان، برنامه‌نویسان و ریاضیدانان دارد که همه دیوانه بستنی بوده و همه می‌خواهند تغییری در زندگی مردم ایجاد کنند. این شرکت کار خود را به عنوان یک پروژه تیمی در کلاس‌های کارآفرینی آنلاین دانشگاه استنفورد در پاییز 2014 آغاز کرد. این تیم با ایجاد نرم‌افزاری، خوردن و الگوهای ورزشی کاربران را محسوس کرده و آنها را تصحیح می‌کند بدون اینکه نیازی به محاسبه کالری آنها باشد.

Murgency
یک اپلیکشین موبایل است که افرادی را که نیاز فوری به کمک پزشکی و درمانی دارند با نزدیک‌ترین دکترها، پرستاران و امدادگران معتبر در ارتباط قرار می‌دهد. با ماموریت ایجاد پاسخ فوری با یک تماس به هر شخص،‌ در هر زمان و در هر کجا، Murgency در حال ایجاد بزرگ‌ترین شبکه پاسخگوی روی زمین است. این شرکت با عضویت در برنامه درخواست کسب و کار برای فعالیت در برنامه توسعه سازمان ملل،‌ در همکاری آکادمیک با آزمایشگاه تغییر استنفورد، مرکز آسیای هاروارد و رشد جهانی MIT بوده است.

MediCare
یک سیستم درمان و بهداشت با قابلیت دسترسی جهانی به منظور فراهم ‌آوردن خدماتی برای بیماران و سرویس‌دهندگان از طریق مدیریت جوامع یکپارچه پیشرفته و با استفاده از راه‌حل‌هایی بر مبنای پلت‌فورم توده‌ای (Cloud Platform) بوده است.

OnePaperLane
یک نرم‌افزار زیبای گردش کار است که امکان دیجیتالی کردن فرم‌ها و مدارک شرکت‌ها را در هر اندازه‌ای به مشتریان، کارکنان، فروشندگان و شرکای خود می‌دهد. همه اینها در یک سیستم گردش‌کار روان، امن و ساده امکان‌پذیر شده است. دنیای دیجیتال کاملاً راه و روش کسب و کار مردم و چگونگی ارتباط و تعامل آنها با مشتریان، فروشندگان و کارکنان را تغییر داده است. در بازار رقابتی امروز، کسب و کارها نیاز دارند تا به صورت دیجیتالی رشد کنند. استفاده از پلت‌فورم One Paper Lane بسیار ساده است.

On Scroll
در دنیای امروز، قیمت‌گذاری تبلیغات بر اساس ارزش درک‌شده، جایگاه آگهی و مدل‌های تخصیص داده‌شده ارزیابی می‌شود. از آنجا که این استارت‌آپ همگام با تجارت برنامه‌ریزی‌شده پیشرفت کرده است، استفاده از معیارهایی برای تصمیم‌گیری مورد نیاز خواهد بود. OnScroll سردمدار این جنبش بوده و در حال توسعه ارزیابی ارزهای آینده است. هر چیزی که به وسیله این شرکت ایجاد شده هدف اصلی مشترکی دارد؛ افزایش کیفیت کلی و اثربخشی تبلیغات آنلاین.

Paralign
یک پلت‌فورم روزنامه‌نگاری اجتماعی ناشناس است که در سال 2015 در سن‌فرانسیسکو شروع به کار کرده است. این نرم‌افزار شما را به افکار مشابه متصل کرده و با پشتیبانی و تصدیق دیگران شما را امیدوار کرده و به شما می‌فهماند که تنها نیستید. Paralign بازخوردهایی را در مورد افکار و الگوهای حسی‌تان به شما ارائه داده و کمک می‌کند تا آگاه‌تر شوید. ویژگی همراهی Paralign همانند یک راهنمای شخصی به شما قدرت می‌دهد تا یک زندگی آرام‌تر را تجربه کنید.

PartPic
یک استارت‌آپ بصری کامپیوتری است که جست‌وجو برای قطعات یدکی را با استفاده از دوربین موبایل تسهیل می‌بخشد. این استارت‌آپ با استفاده از بارگذاری تصویری از قطعه مورد نیاز فرد، یک راه ساده برای شروع جست‌وجوی قطعات ارائه داده است. الگوریتم این پلت‌فورم تصویر گرفته‌شده را بازرسی کرده و آن را با یک تصویر در بانک ‌اطلاعاتی مطابقت می‌دهد. PartPic به منظور پیدا کردن قطعات بدون زحمت و با کاهش زمان و اطلاعات مورد نیاز راه‌اندازی شده است.

PitchDeck
یک پلت‌فورم تلفن همراه است که زیروبم استارت‌آپ‌ها را در یک ویدئوی 60‌ثانیه‌ای به تصویر می‌کشد. این پلت‌فورم امکان امتیازدهی، رتبه‌بندی، اشتراک‌گذاری و کشف کارآفرینی‌های فوق‌العاده را از طریق ویدئو می‌دهد.

RemoCam
یک دوربین امنیتی هوشمند اینترنت اشیا برای خانه‌های هوشمند است. این دوربین به شما کمک می‌کند تا از اشیای ارزشمند خود به خوبی محافظت کنید. این استارت‌آپ با استفاده از دوربین‌های حفاظت خانه هوشمند مداربسته، زنگ ‌در خودکار، سیستم نظارت خلاقانه و عملکرد کنترل از راه دور، در محافظت از چیزهایی که دوست دارید تحولی ایجاد کرده است.

SabaIdeaTech
شرکت صبا ایده، در سال 2004 با تاسیس وب‌سایت شبکه اجتماعی کلوب ایجاد شد، این شرکت اولین قدم را در وارد شدن به دنیای شرکت‌های اینترنتی در ایران برداشت. در سال 2006، این شرکت با گسترش محصولات خود تحول عظیمی ایجاد کرد.
صبا ایده مالک تعداد زیادی از وب‌سایت‌های بسیار معروف ایران نظیر آپارات (بزرگ‌ترین وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران) و صبا ویژن (مشهورترین آژانس تبلیغاتی آنلاین ایران) بوده است. از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به میهن‌بلاگ،‌ Lenzor و Filimo اشاره کرد.

Schoold
یک برنامه تلفن همراه طراحی‌شده برای توانمندسازی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها به منظور تصمیم‌گیری آگاهانه در هنگام انتخاب آموزش عالی است. این برنامه یک مشاور تحصیلی و مالی بسیار خوب برای محصلان بوده است. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به مقایسه مورد به مورد دانشگاه‌ها، پیش‌بینی شانس پذیرش و گزینه‌های موجود برای تامین مالی اشاره کرد. از طریق یک الگوریتم اختصاصی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، هدف این اپلیکیشن، آموزش و آگاهی دادن به دانش‌آموزان در مورد هزینه‌ها و مزایای حضور در دانشگاه و تصمیم‌گیری در مورد اهداف و نیازهای شخصی آنها بوده است.

ShearShare
این استارت‌آپ مستقر در تگزاس با راه‌اندازی ShearShare، صاحبان سالن‌های زیبایی را با متخصصان زیبایی مستقل مرتبط ساخته تا آنها بتوانند از وسایل و یونیت‌های آرایشگاه استفاده‌نشده به طور موقت استفاده کنند. مالکان سالن‌های زیبایی از این طریق کسب درآمد بیشتری کرده و آرایشگران نیز روز به روز می‌توانند به اجاره سالن و یونیت‌های آرایشگری بپردازند.

Shelfie
یک برنامه رایگان تلفن همراه است که هر دو نسخه اندروید و iOS آن وجود دارد. از طریق این برنامه کاربران قادر خواهند بود تا قفسه کتاب خود را به صورت دیجیتالی درآورند. کاربر به واسطه این برنامه می‌تواند مطلب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را به صورت کتاب الکترونیکی یا نسخه صوتی رایگان یا با تخفیف به دست آورد. Shelfie از لحاظ کارکرد همانند برنامه
Kindle Matchbook آمازون است. با وجود این بر‌خلاف آن، این برنامه برای کتاب‌هایی که نخریده‌اید هم کار کرده و روی تمامی دستگاه‌های خواندنی قابل اجرا خواهد بود.

Simple guest
این استارت‌آپ برزیلی، با اجاره املاک و مستغلات مردم، برای مهمان‌های آن ملک، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی به یادگار می‌گذارد. پشتیبانی شبانه‌روزی، قیمت‌گذاری هوشمند،‌ تحویل کلید و بهینه‌سازی پروفایل از ویژگی‌های این شرکت به شمار می‌آید.

Snappy
تجربه هدیه واقعی و اندیشمندانه را با کارت تبریک ترکیب کرده است. این برنامه سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای اطمینان از قابل قبول بودن هدیه فرستاده‌شده برای فرد خواهد بود چرا که گیرنده این قدرت انتخاب را دارد که رنگ، اندازه و برخی خصوصیات آن هدیه را به صورت سفارشی تغییر دهد.

Snapshots
یک پلت‌فورم خلاقانه است که به عکاسان حرفه‌ای اجازه می‌دهد تصاویر خود را بارگذاری، ذخیره و سازماندهی کرده و آنها را در وب به اشتراک گذاشته یا به روی تلفن‌های همراه و تلویزیون به نمایش بگذارند. این پلت‌فورم همچنین از دستور پرینت و همکاری میان عکاسان حرفه‌ای و مهمان در یک گالری مشترک پشتیبانی می‌کند. این پلت‌فورم جنبه بازاریابی را با خدمات عروسی ترکیب کرده و با تعامل با مهمانان عروسی و با استفاده از عناصر رسانه‌های اجتماعی فرصت‌های فروش خدمات خود را به دست می‌آورد.

Stiya
یک خاطره در جیب شماست. این برنامه رایگان، در حال تغییر راه ثبت،‌ جست‌وجو و به اشتراک‌گذاری خاطرات است. نام Stiya از جمله «Stories In Your Attic» می‌آید و شرکت تولیدکننده این برنامه می‌خواهد داستان‌ها را از اتاقک زیر شیروانی به جیب شما بیاورد تا دیگر آنها را فراموش نکنید. Stiya‌ به‌طور خودکار تجربه‌های شخصی شما را درون یک مجله روزانه زیبا ذخیره می‌کند و در صورت نیاز می‌توانید آن را پیدا کرده و به اشتراک بگذارید.

Twizoo
یک شرکت فناوری انگلیسی است که با تحلیل پیشنهادات کاربران توئیتر به کاربران خود برای یافتن بهترین رستوران‌ها و کافه‌ها کمک می‌کند. این برنامه که در جولای 2014 راه‌اندازی شد در سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS نیز موجود است. این برنامه دو بار به عنوان بهترین اپلیکیشن اپل‌استور انتخاب شده و یکی از بهترین استارت‌آپ‌های راه‌اندازی شده از سال 2014 بوده است. در حالی که Twizoo در حال حاضر تنها لندن را تحت پوشش قرار می‌دهد اما به زودی در دیگر شهرها نیز قابل استفاده خواهد بود.

Ubidock
تنها راه‌حل واقعی شارژ تلفن همراه بدون نیاز به سیم در رستوران‌ها، کافه‌ها و مکان‌های عمومی است. خدمات این استارت‌آپ به مشتریان خود توانایی منحصر به‌فردی می‌دهد تا در هنگام شارژ از تلفن‌های همراه خود استفاده کنند. Ubidock در واقع یک سیستم شارژکننده قابل حمل تلفن همراه است.

Unleesh
یک پلت‌فورم مدیریت تیمی است که به منظور استفاده همزمان چند نفر از یک صفحه طراحی شده است. این برنامه برای هماهنگی و ارتباط گروه‌های بزرگ و کوچک که در سراسر جهان مشغول به کار هستند بسیار ایده‌آل خواهد بود. Unleesh‌ به مدیران اجازه می‌دهد تا اطلاعات را به تیم‌های خود داده و از بازخورد آن برای تصمیم‌گیری استفاده کنند. این برنامه می‌تواند برای مدیریت تیمی روزانه، آموزش و مربیگری، همکاری، جلسات شرکت‌ها و موقعیت‌های دیگر استفاده شود.

UpCurrent
یک پلت‌فورم مدیریت ایده و ارتباطات جزء به کل است. این پلت‌فورم به منظور استفاده در تمام سطوح سازمان‌ها طراحی شده و دفتر شرکت را به ایده‌پردازی و تعهدات کارمندان مرتبط می‌سازد. هدف نهایی این استارت‌آپ بهبود و خلاقیت ادامه‌دار سازمان‌ها بوده و تضمین می‌کند که نگرانی و ایده‌های کارمندان همیشه به گوش مدیران خواهد رسید.

Venuetize
این شرکت به عنوان یک وسیله سرمایه‌گذاری در بازار پرتقاضای ورزش و صنعت سرگرمی به منظور بهینه‌سازی اطلاعات شخصی و تجزیه‌وتحلیل بازاری‌ و محتوای مرتبط ایجاد شده است. این برنامه یک گردآورنده خدمات بوده که می‌تواند راه‌حل قانع‌کننده خرید یک مرحله‌ای را با استراتژی تعاملی طرفداری ترکیب کرده و از این راه برای مالکان استادیوم‌ها، لیگ‌ها و تیم‌های ورزشی کسب درآمد کند.

Wally
یک دستگاه خودپرداز کارآمد و ساده با قابلیت اجرا روی تبلت‌های اندرویدی مناسب برای بازار لاتین است که بر اساس موقعیت مکانی مشتری کار می‌کند. این اپلیکیشن دارای گزارش‌دهی اینترنتی قدرتمند بوده و قابلیت یکپارچه‌سازی با دستگاه‌های POS همراه را دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: هفته نامه تجارت فردا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com