3 تكنيك فراموش‌شده‌ي سئو
0  |  3

3 تكنيك فراموش‌شده‌ي سئو

3 تكنيك فراموش‌شده‌ي سئو

جستجوي كلمات كليدي، ساخت لينك، و بهينه‌سازي دروني سايت، سه مورد از استراتژي‌هاي سئوي (SEO) هستند كه توجه زيادي را به خود جلب كرده‌اند. هر كس كه آشنايي مختصري با سئو داشته باشد به سختي اين سه استراتژي را فراموش مي‌كند.

ولي تكنيك‌هاي ديگري هم وجود دارند كه چندان جذاب نيستند و به فراموشي سپرده شده‌اند. دليلش هم اين است كه حتي بدون استفاده از اين استراتژي‌ها هم مي‌توان به رتبه‌هاي مناسبي دست يافت. اين سه استراتژي كه در زير به آنها اشاره خواهيم كرد اين پتانسيل را دارند كه رتبه‌ي سئوي سايت شما را به سطح بعدي برسانند. اين تكنيك‌ها در جذب ترافيك به شما كمك خواهند كرد و با استفاده از آنها، براي رسيدن به نتايج بهتر به تلاش و زمان بسيار كمتري احتياج خواهيد داشت.

1 . نوشتن محتوا بر اساس نیاز و هدف کاربر

گاهي اوقات استراتژي‌هاي سئوي شما ممكن است به طور ناخواسته تلاش‌هاي بازاريابي محتواي شما را از بين ببرند. براي اينكه اين اتفاق نيفتد روي ايجاد محتوايي تمركز كنيد كه با هدف كاربر همخواني دارند. به ياد داشته باشيد كه وقتي كسي كلمه يا عبارتي از ليست شما را جستجو مي‌كند ممكن است هدفي متفاوت با هدفي كه شما به دنبالش هستيد داشته باشد. پيشنهاد مي‌كنيم كلمات كليدي خود را در گوگل جستجو كرده و نتايج جستجو را بررسي نماييد. از آنجايي كه گوگل به خوبي مي‌تواند هدف از جستجو را تشخيص دهد، شما هم مي‌توانيد از صفحات اول گوگل بفهميد كه مردم واقعا دنبال چه هستند.

2 . شبكه‌سازي

شبكه‌سازي(به‌خصوص شبكه‌سازي آنلاين)، براي ايجاد فرصت‌ها و روابط سودمند متقابل بسيار مفيد است. شبكه‌سازي به چند طريق مي‌تواند براي سئو ضروري باشد كه ما در اينجا به سه مورد از مهم‌ترين آنها اشاره مي‌كنيم:

  • ايجاد روابط با ساير سايت‌ها و انتشارات
  • ارتباط با افراد تاثيرگذار
  • افزايش دسترسي به لينك‌هاي خارجي

3 . بهينه‌سازي تجربه‌ي كاربری

يك تجربه‌‌ي كاربري خوب در اصل بدين معني است كه بازديدكنندگان به راحتي مي‌توانند آنچه را كه نياز دارند در صفحه‌ي شما بيابند و از آن استفاده كنند. عوامل متعددي باعث ايجاد يك تجربه‌ي كاربري مثبت مي‌شوند كه اكثر آنها به يك چيز ختم مي‌َگردند: به بازديدكنندگان دقيقا همان چيزي را ارائه مي‌دهند كه مي‌خواهند. با بهينه‌سازي يك تجربه‌ي كاربري خوب مي‌توانيد اطمينان حاصل كنيد كه بازديدكنندگان درك مثبتي از سايت شما دارند و تشويق مي‌شوند مطالب آن را به اشتراك بگذارند. تمام اين كارها باعث افزايش رتبه‌ي سايت شما در موتورهاي جستجو مي‌گردند.

براي بهينه‌سازي تجربه‌ي كاربري، بايد عناصر زير را در سايت خود قرار دهيد:

  • ساختار بهينه‌ي شده‌ي لينك داخلي براي هدايت كاربران و موتورهاي جستجو از طريق محتوايتان
  • گنجاندن ويديوها و تصاوير مرتبط در محتوا
  • نوعي طراحي كه در تمام دستگاه‌ها قابل‌دسترس باشد
  • اندازه‌ي فونت قابل خواندن

سه استراتژي فوق بايد بخشي از هر استراتژي سئو باشند. در حالي كه به طور بالقوه بدون انجام اين استراتژي‌ها هم مي‌توانيد به رتبه‌ي مناسب دست يابيد، ولي تضمين مي‌كنيم كه اين استراتژي‌ها كار شما را راحت‌تر كرده و به شما كمك مي‌كنند رتبه‌هاي بهينه‌اي را به دست آوريد.

برگرفته از سايت entrepreneur.com

مطالب پیشنهادی: