0  |  0

امارات در میان 20 کشور اول کارآفرین دنیا قرار گرفت

امارات در میان 20 کشور اول کارآفرین دنیا قرار گرفت

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از خبرگزاری رسمی امارات، این کشور هم اکنون در صدر کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) در زمینه کارآفرینی قرار دارد که شامل 15 کشور و از جمله ترکیه می شود.

شاخص کارآفرینی جهانی از سوی "موسسه بین المللی کارآفرینی و توسعه" که در واشنگتن آمریکا مستقر است منتشر می شود. کشور امارات موفق شد تا عملکرد خود در پاره ای از زمینه ها و موضوع ها را بهبود بخشد، و نسبت به سال قبل یک پله پیشروی کند.

عبدالله ناصر لوتاه، دبیرکل سازمان رقابت و آمار فدرال امارات روز دوشنبه 28 مارس گفت این کشور امیدوار است در سال 2017 بهترین عملکرد را در زمینه کارآفرینی داشته باشد.

لوتاه تاکید کرد جایگاه امارات به عنوان یکی از بهترین کشورها برای "پروژه های کارآفرینی" نشان از رهبری مدبرانه و علاقه دولت این کشور به موفقیت در زمینه کارآفرینی دارد.

شاخص کارآفرینی آمادگی هر کشور و نهادهای آن را در 5 مرحله اساسی مورد سنجش قرار می دهد. توانایی پذیرش پروژه های کارآفرینی، ارزیابی مقررات، کارکردها، خدمات و آموزش؛ و موضوع های فرهنگی و اجتماعی از جمله این مراحل سنجش هستند.

امارات در میان "ربع برتر" جهان قرار دارد که شامل 26 کشور است که ایالات متحده آمریکا در صدر آنها جای دارد. این کشورها بهترین محیطهای قانونی، مقرراتی، و عملیاتی را برای کارآفرینان و پروژه های کارآفرینی تامین می کنند. در اختیار بودن منابع مالی، حمایتهای اخلاقی، انگیزه های قانونی و فراهم بودن فن آوریهای تسهیل کننده برای پروژه های کارآفرینی دیگر زمینه های مورد بررسی این شاخص جهانی است.

از میان 132 کشور بررسی شده به ترتیب آمریکا، کانادا، استرالیا، دانمارک، سوئد، تایوان، ایرلند، سویس، بریتانیا و فرانسه مقام اول تا دهم را در اختیار دارند. کشور ایران رتبه 80 را داراست.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سیتنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com