0  |  0

پژوهش و کارآفرینی موثرترین فرایند دستیابی به اقتصاد مقاومتی

پژوهش و کارآفرینی موثرترین فرایند دستیابی به اقتصاد مقاومتی

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران گفت: پژوهش و کارآفرینی موثرترین فرایند در دستیابی به محورهای اقتصاد مقاومتی است.
اسدالله دیوسالار در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، گفت: در سال جاری طرح شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری جدیت و اهمیت رویکرد اقتصاد مقاومتی را در کشور دوچندان کرده است.
وی با اشاره به ضرورت داشتن برنامه عملی از سوی دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها اجرایی شدن رویکرد اقتصاد مقاومتی در تمامی امور افزود: از آنجایی که مقوله اقتصاد مقاومتی و راهبردهای منتج از آن در مقیاس‌های خرد و کلان کشوری و در مقاطع زمانی متعدد به عنوان نهایی‌ترین مقوله جهت پایدارسازی اقتصاد و شکستن غرب بر کشور پذیرفته شده است عزم ملی را می طلبد.
رئیس دانشگاه پیام نور مازندران تصریح کرد: تهیه الگوی عملی و بومی مناسب با همکاری و مشارکت اعضای علمی، روسای مراکز و واحدها برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در سطح دانشگاه پیام نور استان مازندران، تقویت ارتباط با صنایع، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان در انجام فعالیت‌های پژوهشی مورد نیاز آنان و آگاهی بخشی متولیان بخش صنعت استان از توانمندی‌های اعضای علمی و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آزمایشگاهی دانشگاه و جهت‌دهی و هدایت مجموعه طرح‌های تحقیقاتی اعضای علمی و پایان نامه‌های دانشجویی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در راستای نیازمندی های استان و کشور از جمله برنامه‌های این دانشگاه در اجرای شعار سال است.
وی ادامه داد: تدوین و گزارش شاخص‌های پایش سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی از سوی دبیرخانه اقتصاد مقاومتی مستقر در ستاد استان، فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح مدیران، اعضای علمی، کارکنان و دانشجویان، تعقیب در اصلاح الگوی مصرف، صرفه جویی در هزینه‌ها، استفاده بهینه از منابع و دارایی‌های موجود از دیگر برنامه‌های دانشگاه پیام نور مازندران در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
دیوسالار اظهار کرد: دانشگاه پیام نور مازندران در سال 1391 اولین همایش ملی اقتصاد مقاومتی را با رویکرد تولید و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و در سال 1392 نیز همایش ملی کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان را که بازتاب گسترده‌ای در سطح کشور داشت با موفقیت برگزار کرد.
وی با بیان اینکه پژوهش و کارآفرینی موثرترین فرایند در دستیابی به محورهای اقتصاد مقاومتی است، افزود: در این راستا دانشگاه پیام نور استان مازندران در حوزه پژوهشی و کارآفرینی برنامه‌هایی از قبیل برگزاری دو همایش منطقه ای و ملی، راه‌اندازی گروه پژوهشی «گیاه شناسی مردمی» با هدف بومی سازی فناوری های زیستی برای اولین بار بصورت رسمی در بین دانشگاه های کشور، توسعه هرباریوم مرکزی و بسترسازی و تسهیل سازی فعالیت های پژوهشی پژوهشگران در دستور کار قرار داده است.
رئیس دانشگاه پیام نور مازندران عنوان کرد: تاکنون بیش از 300 عنوان طرح پژوهشی در دانشگاه انجام و بیش از 1000مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر و بیش از یک هزار و 500 مقاله هم در کنفرانس ها، همایش ها و سمینارها منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی ارایه شده است و این دانشگاه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال دانشگاه به دنبال تجاری سازی یافته های پژوهشی است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com