0  |  0

نرخ بيكاري جمعيت جوان زنجان نسبت به متوسط كشوري پايين است

نرخ بيكاري جمعيت جوان زنجان نسبت به متوسط كشوري پايين است

معاون اشتغال و كارآفريني اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان زنجان گفت: نرخ بيكاري جمعيت 15 تا 24 سال در اين استان، 19.9 درصد است كه اين ميزان نسبت به نرخ كشوري 6.2 درصد پايين تر است.
محمدرضا يوسفي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: نرخ بيكاري در زنجان در سال 94، 9.6 درصد ثبت شد كه اين ميزان نسبت به سال 93، 2 دهم درصد كاهش داشت.
وي با بيان اينكه نرخ بيكاري در جمعيت جوان اين استان با وجود افزايش 9 دهم درصدي نسبت به سال 93، از ميزان متوسط كشوري پايين تر است، اظهار كرد: استان زنجان از نظر پايين بودن نرخ بيكاري نهمين استان كشور است.
يوسفي اظهار كرد: سهم بخش خدمات از ميزان اشتغال در استان، 35.6 درصد است كه اين ميزان از ميانگين كشوري آن حدود 13 درصد پايين تر است.
وي بر لزوم توسعه بخش خدمات در سطح استان زنجان تاكيد كرد و افزود: كميته اي براي اين منظور در اداره كل تعاون، كار رفاه اجتماعي استان براي شناسنامه دار كردن برخي مشاغل خدماتي سنتي، شناسايي و معرفي مشاغل جديد خدماتي و تسهيل در روند صدور مجوز براي فعاليت بخش هاي خدماتي تشكيل شده است.
يوسفي با بيان اينكه سهم بخش كشاورزي در اشتغال استان، 34 درصد است، اضافه كرد: سهم اشتغال اين بخش در استان نسبت به متوسط كشوري، حدود 15 درصد بيشتر است.
وي خاطرنشان كرد: سهم بخش صنعت در اشتغال استان زنجان، 30.4 درصد است كه نسبت به متوسط كشوري 2.5 درصد پايين تر است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com