0  |  0

رشد فضای کسب و کار در ایران؛ فضای کسب و کار با ایجاد شرایط جذب سرمایه‌گذار فراهم می‌شود

رشد فضای کسب و کار در ایران؛ فضای کسب و کار با ایجاد شرایط جذب سرمایه‌گذار فراهم می‌شود

مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه از پیشرفت‌های فضای کسب و کار در کشور ایران خبر داد و گفت: در راستای توسعه فضای کسب و کار مهم‌ترین نکته، توجه به جذب سرمایه‌گذاران خارجی است.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رکسانا ورزا بعد از ظهر امروز در جلسه توسعه چالش‌های کارآفرینی اظهار کرد: فضای کارآفرینی با جذب سرمایه‌گذار توسعه می‌یابد که بخش خصوصی باید با جلب نظر دولت به ایجاد فضای کسب و کار با فعالیت
استارت آپ‌ها در این عرصه پیشگام شود.
وی از برگزاری رویدادهای همه ساله برای جذب سرمایه‌گذار با حضور رئیس جمهور در فرانسه خبر داد و گفت: این رویدادها با حضور 150 سرمایه‌گذار خارجی در راستای جذب سرمایه‌گذار برگزاری می‌شود که حضور رئیس جمهور در این برنامه اهمیت موضوع برای دولت را نشان می‌دهد.
مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین فعالیت‌های انجام شده در عرصه فضای کسب و کار، بردن 200 استارت آپ به یکی از نمایشگاه‌های الکترونیکی است که این امر در فضای رسانه‌ای جریان‌ساز شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کشورهایی در عرصه آموزش تکنولوژی به دانش‌آموزان پیش‌دبستانی اقدام می‌کنند، گفت: برای موفقیت در جامعه جهانی نیازمند ارائه آموزش و کسب اطلاعات در عرصه تکنولوژی هستیم.
ورزا با بیان اینکه آموزش تکنولوژی بدون عمل به آن در حقیقت تلف کردن وقت به شمار می‌رود، گفت: آموزش‌ها باید به گونه‌ای باشد که افراد شیوه استفاده از تکنولوژی را با کسب اطلاعات بدانند.
وی با بیان لزوم توجه به استعدادهای بانوان در عرصه ایجاد فضای کسب و کار و استارت آپ‌ها عنوان کرد: خانم‌های گروهی هستند که در زمینه تکنولوژی توجه زیادی به این قشر نشده است.
مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه با بیان اینکه در کشور فرانسه بانوان فعال در عرصه تکنولوژی بسیار بوده ولی مهندسان و تحصیل کردگان این رشته تعدادشان کم است، گفت: این در حالی است که در کشور ایران تعداد تحصیل کردگان و مهندسان در مقایسه با فعالان عرصه تکنولوژی بسیار بالا است.‌
وی با اشاره به اینکه فضای کسب و کار در فرانسه بسیار شبیه به ایران است، گفت: در هفت سال گذشته که در فرانسه آغاز به فعالیت کردم در آن کشور بودجه اختصاص داده شده به حوزه استارت آپ‌ها بسیار کم بود.
ورزا به افزایش توجه دولت فرانسه به فضای کسب و کار و استارت آپ‌ها اشاره کرد و اضافه کرد: در چند سال گذشته شاهد رشد و توسعه استارت آپ‌ها در کشور فرانسه هستیم.
* لزوم توسعه فعالیت بانوان در عرصه تکنولوژی
وی با بیان اینکه بیشتر دغدغه در عرصه ایجاد فضای کسب و کار برای فعالیت بانوان در حوزه تکنولوژی را دارد، گفت: در این راستا نزدیک به سه سال در زمینه استارت آپ‌های فرانسه کار کردیم برای سال 2017 در حال حاضر درگیر فعالیت در بزرگ‌ترین استارت آپ در این کشور هستیم
مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده برای پیشرفت فضای کسب و کار خبر داد و گفت: در این راستا شورایی شامل رئیس جمهور و وزرای فرانسه برای پیشبرد فعالیت‌ها در عرصه فضای کسب و کار نقش دارند.
وی با بیان اینکه کشور فرانسه در سال‌های گذشته برای پیشرو بودن در عرصه فضای کسب و کار، موانع فرهنگی را از مسیر خود برداشته است، خاطرنشان کرد: در فرانسه بیشترین بودجه و اعتبار به فعالیت استارت آپ‌ها و ایجاد فضای کسب و کار اختصاص داده می‌شود.
ورزا با اشاره به فعالیت انجام شده در کشور فرانسه در راستای جذب سرمایه‌گذار برای توسعه و پیشبرد فضای کسب و کار عنوان کرد: در فرانسه مدرسه‌ای، متعلق به بخش خصوصی در راستای آموزش رایگان کدینگ به دانش‌آموزان ارائه خدمت می‌کند تا زمینه رشد و توسعه تکنولوژی برای نسل‌های آینده فراهم شود.
وی با بیان اینکه در راستای انجام پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه 34 هزار متر مربع فضا برای تبدیل شدن به شتاب دهنده اشتغال می‌شود، گفت: امیدواریم با انجام فعالیت‌های لازم در چند سال آینده فرانسه به مرکز مهم در زمینه استارت آپ تبدیل شود.
مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه از انجام یک هزار استارت آپ در مرکز ساختمان اختصاص داده شده به اجرای پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه خبر داد و گفت: برای فعالیت در این عرصه باید در ابتدا موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و سپس به دنبال متخصص در این حوزه باشیم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: فارس نیوز
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com