0  |  0

۵۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در اردبیل پرداخت شد

۵۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در اردبیل پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در سال گذشته برای استان اردبیل ۱۱۴ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغالزایی در نظر گرفته شده که تاکنون ۵۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان از این مبلغ پرداخت شده است.
حسین منوری پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اردبیل اظهار داشت: امسال در سطح استان اردبیل 816 مورد فرصت اشتغال ایجاد شده و در سامانه رصد اداره کل تعاون استان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه از این تعداد 326 فرصت شغلی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ایجاد شده است، گفت: این بخش بیشترین نقش را در ایجاد اشتغال در استان داشته و در این حوزه به خوبی وارد شده که انتظار می‌رود تلاش در این راستا توسط این سازمان تداوم و استمرار یابد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: از میزان فرصت شغلی ایجاد شده در استان 241 مورد توسط کمیته امداد، 114 مورد توسط صندوق کارآفرینی، 75 مورد توسط علوم پزشکی، 43 مورد توسط بهزیستی و 17 مورد توسط جهاد کشاورزی استان ثبت شده و افراد جویای کار در این حوزه‌ها وارد بازار کار شده‌اند.
منوری با اشاره به نقش تاثیرگذار ارائه تسهیلات اشتغال در زمینه رفع بخشی از مشکلات در این حوزه بیان کرد: در سال گذشته برای استان اردبیل 114 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغالزایی و کارآفرینی در نظر گرفته شده که تاکنون طرح‌های مختلف با اعتباری بالغ بر 104 میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی و 57 میلیارد و 520 میلیون تومان نیز به این طرح‌ها تسهیلات ارائه شده است.
وی تصریح کرد: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در فاصله دو جلسه کارگروه اشتغال استان 14 طرح اشتغال به بانک‌های عامل معرفی شده که زمینه اشتغال و فعالیت 124 نفر در این طرح‌ها فراهم می‌شد که با موافقت بانک‌ها 5 طرح به مرحله قرار داد رسیده که میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای آنها از سوی بانک‌های عامل 2 میلیارد و 775 میلیون تومان بوده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی: