0  |  0

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تبدیل شرکت‌های دانش بنیان و نوبنیان به شرکت‌های فناور در کشور باید در دستور کار قرار گیرد.
خسرو پیری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری گلستان اظهار داشت: بازدیدهای استانی از پارک‌ها، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های فناوری با هدف تقویت نقاط قوت و حمایت از نقاط ضعف موجود در این حوزه‌ها انجام شده است.
وی افزود: یکی از مشکلات اساسی این حوزه که زیرساخت‌های فیزیکی است، به یک مرحله عملی برسد و یکی دیگر از مشکلاتی که در پارک‌های علم و فناوری وجود دارد کمبود بودجه است که باید ارتقاء داده شود.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تبدیل شرکت‌های دانش‌بنیان و نوبنیان به شرکت‌های فناور باید در دستور کار قرار بگیرد و با توجه به بازدیدهای به‌عمل آمده 78 شرکت فناور، 23 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری گرگان و 36 پارک در استان گلستان وجود دارد.
پیری گفت: در بحث کشوری نیز چند موضوع را پیگیر هستیم که بحث اقتصادی آن یعنی تبدیل ایده به محصول و ایجاد فضای فناور است که مزیت ایجاد فضای فناور این است که جوانان در این شرکت‌ها مشغول به کار می‌شوند و به طرح ایده می‌پردازند.
وی افزود: نقش پارک علم و فناوری در دنیای امروزه ماهیت علمی دارد و سرمایه های جامعه محسوب می شوند.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اینکه وضعیت اجتماعی، اقتصادی، جغرافیایی و فرهنگی باید در اجرای طرح‌های فناور محور تاثیر بگذارد، شرکت‌های خدمات فناوری نیز می‌توانند با اجرای مطالعاتی در این خصوص، روی فناوری های مرتبط کار کنند.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان هم در این بازدید گفت: این پارک در زمینی با مساحت 1.6 هکتار در شهرک صنعتی آق‌قلا مشغول فعالیت است و تعداد 23 شرکت در این پارک و 43 واحد نوپا در مرکز رشد جامع وابسته به آن ‌مستقر هستند و تعداد 35 شرکت نیز موفق به اخذ تائیدیه دانش‌بنیان شده‌اند.
موسی حسام افزود: پارک علم و فناوری گلستان در مهر‌ماه سال 91 با تعیین مسئول راه‌اندازی از سوی وزارت علوم و اخذ موافقت نامه اصولی به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد و مرکز رشد واحدهای فناور وابسته به پارک علم و فناوری استان گلستان نیز در تیرماه 1392 موافقت‌نامه اصولی خود را دریافت کرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com