0  |  0

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تبدیل شرکت‌های دانش بنیان و نوبنیان به شرکت‌های فناور در کشور باید در دستور کار قرار گیرد.
خسرو پیری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری گلستان اظهار داشت: بازدیدهای استانی از پارک‌ها، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های فناوری با هدف تقویت نقاط قوت و حمایت از نقاط ضعف موجود در این حوزه‌ها انجام شده است.
وی افزود: یکی از مشکلات اساسی این حوزه که زیرساخت‌های فیزیکی است، به یک مرحله عملی برسد و یکی دیگر از مشکلاتی که در پارک‌های علم و فناوری وجود دارد کمبود بودجه است که باید ارتقاء داده شود.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تبدیل شرکت‌های دانش‌بنیان و نوبنیان به شرکت‌های فناور باید در دستور کار قرار بگیرد و با توجه به بازدیدهای به‌عمل آمده 78 شرکت فناور، 23 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری گرگان و 36 پارک در استان گلستان وجود دارد.
پیری گفت: در بحث کشوری نیز چند موضوع را پیگیر هستیم که بحث اقتصادی آن یعنی تبدیل ایده به محصول و ایجاد فضای فناور است که مزیت ایجاد فضای فناور این است که جوانان در این شرکت‌ها مشغول به کار می‌شوند و به طرح ایده می‌پردازند.
وی افزود: نقش پارک علم و فناوری در دنیای امروزه ماهیت علمی دارد و سرمایه های جامعه محسوب می شوند.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اینکه وضعیت اجتماعی، اقتصادی، جغرافیایی و فرهنگی باید در اجرای طرح‌های فناور محور تاثیر بگذارد، شرکت‌های خدمات فناوری نیز می‌توانند با اجرای مطالعاتی در این خصوص، روی فناوری های مرتبط کار کنند.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان هم در این بازدید گفت: این پارک در زمینی با مساحت 1.6 هکتار در شهرک صنعتی آق‌قلا مشغول فعالیت است و تعداد 23 شرکت در این پارک و 43 واحد نوپا در مرکز رشد جامع وابسته به آن ‌مستقر هستند و تعداد 35 شرکت نیز موفق به اخذ تائیدیه دانش‌بنیان شده‌اند.
موسی حسام افزود: پارک علم و فناوری گلستان در مهر‌ماه سال 91 با تعیین مسئول راه‌اندازی از سوی وزارت علوم و اخذ موافقت نامه اصولی به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد و مرکز رشد واحدهای فناور وابسته به پارک علم و فناوری استان گلستان نیز در تیرماه 1392 موافقت‌نامه اصولی خود را دریافت کرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی: