0  |  0

لزوم حمایت از تولیدکنندگان خرد برای ایجاد اشتغال پایدار در دزفول؛ افزایش 400 درصدی اعتبارات

لزوم حمایت از تولیدکنندگان خرد برای ایجاد اشتغال پایدار در دزفول؛ افزایش 400 درصدی اعتبارات

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دزفول گفت: به افرادی که بخواهنددر سطح شهرستان با تولیدات خرد و مناسب هر منطقه، اشتغال پايدار ایجاد کنند، تسهیلاتی همچون وام های بدون سود ارائه می دهیم.
لقمان داوودی ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دزفول که با هدف بررسی آمار تعهدات و تحقق اشتغال دستگاه های اجرایی دزفول درسال ۹۴ در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: صندوق کار آفرینی امید از جمله نهادهایی است که در سال های اخیر به شکل تخصصی فعالیت کرده و هر ساله برنامه ها و فعالیت های جدی و زیادی را در راستای کسب و کار و حمایت از تولید خرد در مملکت داشته است.
وی افزود: این صندوق با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید برنامه هایی از جمله افزایش اعتبارات و حمایت از زنجیره های تولید یعنی شناخت تولیدات و زنجیره های تولید بومی هر منطقه و حمایت از کسب و کارهای مرتبط با تولید داشته که به فراخور هریک ازاین اقدامات تسهیلات ویژه ای را نیز در اختیار کارآفرینان قرار داده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دزفول عنوان کرد: با توجه به شرایط کنونی که کمبود اعتبار در همه جا احساس می شود فرصت خوبی است تا تمام دستگاه های شهرستان با توانمندی بتوانند ظرفیت های جدیدی را برای ایجاد اشتغال طراحی کنند تا صندوق کارآفرینی امید که زیر نظر دولت است از آنها جهت تامین اعتبار حمایت کند.
افزایش ۴۰۰ درصدی اعتبارات
داوودی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید شهرستان دزفول در شش ماهه دوم سال ۹۴ نسبت به شش ماهه اول با افزایش ۴۰۰ درصدی اعتبارات خود مواجه بوده ایم، گفت: در این مدت بیش از هفت میلیارد تومان نیز مصوبه داشتیم که از همین خرداد ماه سال جاری پرداخت آنها را آغاز می کنیم.
وی در ادامه، شکست و مقطعی بودن کسب و کارها را عامل اصلی کمبود کارهای تخصصی و زیربنایی در استان دانست و افزود: خوشبختانه ما در دزفول زنجیره های تولید بومی را شناسایی و حلقه های مفقود این تولیدات را نیز کشف و معرفی کرده ایم که قطعا نتایج مثبت آن را در سال جاری خواهیم دید.
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید شهرستان دزفول عنوان کرد: در بحث صنایع دستی و گردشگری نیز توانسته ایم کارآفرینانی را که در سال های اخیر هیچگونه حمایتی نشده اند حمایت کنیم به طوری که حتی در خرداد ماه سال جاری مقرر شده چهار نفر از آنها را با همکاری اداره میراث فرهنگی به نمایشگاه تهران و دو نفر دیگر را نیز به نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در مسکو اعزام کنیم.
حمایت از ۳۰۵ زوج جوان
داوودی همچنین از حمایت تسهیلاتی از ۳۰۵ زوج جوان توسط این صندوق در سال ۹۴ خبر داد و گفت: امیدوار هستیم در سال جدید با افزایش اعتبارات بتوانیم اینگونه اقدامات را نیز افزایش دهیم.
وی ادامه داد: دولت در جهت تقویت مشاغل و ساماندهی ظرفیت ها در مناطق روستایی طرح های مشارکتی را دردستور کار خود قرار داده تا افراد توانمند به اشتغال برسند که درصورت توجه به این امر یعنی ایجاد تعاونی در روستاهای شهرستان می توانیم اعتبارات خوبی ازسوی دولت به دست آوریم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دزفول، میزان اعتبار داده شده به این صندوق در سال ۹۳ را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۴ بیش از ۴.۵ میلیارد تومان برشمرد و افزود: دزفول این ظرفیت را دارد که تمام اعتبار استان را جذب کند که ما در سال جاری تلاش می کنیم اعتبارات بسیار بیشتری برای این صندوق جذب کنیم.
داوودی در پایان یادآور شد: هرفرد توانمندی که بیکار باشد و بخواهد یک کار تولیدی کوچک و مورد نیاز یک منطقه را ایجاد کند قطعا از سوی صندوق کارآفرینی امید مورد حمایت قرار می گیرد و به وی وام های قرض الحسنه بدون سود از سه میلیون تومان تا بی نهایت داده می شود بنابراین ما تحت هر شرایطی به افرادی که بخواهند در سطح شهرستان اشتغال پایدار ایجاد کنند تسهیلات مناسب ارائه می دهیم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com