0  |  0

سامانه یکپارچه اعتباری صنایع کوچک راه‌اندازی می‌شود

سامانه یکپارچه اعتباری صنایع کوچک راه‌اندازی می‌شود

محمدرضا قاهری بدر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که شرکت شهرک های صنعتی برای ایجاد تعامل و اعمال حمایت‌های اعتباری و قانونی اقدام به طراحی هدفمند یک سامانه یکپارچه مجزی کرده است، گفت: در داخل این سامانه واحد های صنایع کوچک به صورت اعتباری باهم در آن بستر خرید و فروش و مراوده خواهند داشت و تسهیلات و یارانه‌های حمایتی نیز از همان طریق به صاحبان صنعت پرداخت خواهد شد که جلو بسیاری از هزینه کرد های غیر مربوط را با اعتبارت حمایتی صنعت خواهد گرفت.

 وی ضمن اشاره به این که با دستور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک، دو درصد ماهانه سربار تضمین، به یک درصد کاهش پیدا کرده است، از تلاش شرکت شهرک های صنعتی برای حذف همان یک درصد به وسیله تعریف یک مکانیزم خبر داد و اظهار کرد: این شبکه مراحل کارشناسی و هماهنگی های بین دستگاهی را می‌گذراند و در حال حاضر با یکی از بانک ها و با پشتیبانی صندوق ضمانت صنایع کوچک این صنایع را تعریف می‌کنیم که بتوانیم به صورت اعتباری و با درصد پایینی از تضمین و با شبک پشتیبانی از کشور های پیشرفته صنعتی که به معنی همان برون نگری صنایع کوچک در اقتصادی مقاومتی است، به بهره برداری برسانیم.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، نگاه صادراتی و برونگر را یکی از ویژگی های این مجموعه صنعتی توصیف و تصریح کرد: شرایط تولید و صنعت در داخل کشور مزیت هایی برای شرکت های خارجی دارد که ما باید از طریق اشتراک گذاری مزیت های خود و استفاده از توان فنی و تکنولوژیک آنها از توسط شبکه های ایجاد شده، یک بازار تهاتری را رقم بزنیم.

 وی همچنین در توصیف این سامانه آن را یک بازار اعتباری توصیف کرد که شرکت ها و تولیدکننده های مربوط به صنایع کوچک می توانند با عضویت در آن نیاز های خود را چه در داخل شهرک ها و چه در سراسر کشور از طریق اعتبارات کالایی و تهاتری برطرف کنند.

 قاهری این شبکه را یک گام قابل توجه در صنایع کشور عنوان کرد که نیاز به همراهی دستگاه‌های مختلف دارد و گفت: امروز شارکت در این گونه طرح ها بسیار مهم و سود آور می تواند باشد، چنان که بانک‌ها دیگر نمی توانند به روش های سنتی به حیات خود ادامه دهند، چرا که مدل های تولید و سرمایه گذاری در حال تحول است و ما از همه بانک ها برای مشارکت در این سامانه دعوت می‌کنیم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com