0  |  0

ضرورت ایجاد فرهنگ سرمایه گذاری بر کسب و کار دانش بنیان

ضرورت ایجاد فرهنگ سرمایه گذاری بر کسب و کار دانش بنیان

مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت ایجاد فرهنگ سرمایه گذاری بر روی کسب و کارهای دانش بنیان، گفت: باید از سرمایه گذارانی که سرمایه های خود را برای توسعه فناوری صرف می کنند، حمایت شود.حجت الاسلام حسین اولیانسب، روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی استادان دانشگاه پیام نور در هشترود افزود: اکنون اقتصاد دانش بنیان تبدیل به اصلی ترین موضوع تولید و ثروت در دنیا شده و کشورها با بهره گیری از این مؤلفه توانسته اند مشکلات اقتصادی خود را به میزان قابل توجهی حل کنند.
وی، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در زمینه بهره مندی از توان علمی نخبگان، یادآور شد: کشور ما از نیروهای با استعداد و نخبه فراوانی بهره مند بوده و باید بسترهای لازم برای تحقق ایده هایشان فراهم شود.
مسوول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی، شناسایی نیروهای نخبه، تعامل با آنان و تلاش برای حل مسایل و نیازهای نخبگان را از مهمترین اقدام ها در راستای ایجاد انگیزه میان این قشر دانست.
اولیانسب، ادامه داد: توسعه علمی و تحقیقاتی کشور روند بسیار مطلوبی را در حال طی کردن بوده و سرمایه گذاری در این عرصه باعث ایجاد ثروت و خودکفایی علمی کشور می شود که اولین اثر آن ایجاد اعتماد به نفس در میان ملت است.
وی، حمایت از شرکت های دانش بنیان نوپا را برای تجاری سازی ایده های نو لازم دانست و گفت: باید از سرمایه گذارانی که ریسک سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان را می پذیرند، حمایت کرد تا به ترویج این فرهنگ کمک شود.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com