0  |  2

اشتغالزایی برای ۶۶ نفر در تولید پوشاک توسط کارآفرین یزدی

اشتغالزایی برای ۶۶ نفر در تولید پوشاک توسط کارآفرین یزدی

یک کارآفرین تولید پوشاک در یزد گفت: از 12 سالگی مجبور بود کار کند، صبح ها کارخانه، عصرها مغازه گاو صندوق سازی و شب ها نیز برای تحصیل به مدرسه شبانه می‌رفتم.
اما به دلیل علاقه ای که به خیاطی داشت، شغل های دیگر را رها کرده بعد از کار در کارخانه به خیاطی می رفت و در نهایت همین علاقه باعث شد وارد عرصه تولید شود
محمد علی مومنی تولید کننده پوشاک در یزد، متولد 1343، حدود 12 سال است که وارد عرصه تولید شده است.
این فعال اقتصاد مقاومتی گفت: در همان ایام جوانی دیگر شغل ها را رها کردم و فقط در کارخانه مشغول بودم اما روزی وارد مغازه خیاطی شدم و دیدم که مشغول دوختن « پوش» یا همان خیمه امام حسین(ع) هستند و علاقه به این کار مرا مصمم کرد وارد عرصه تولید شوم و اکنون در کنار تولید پوشاک با انگیزه خدمت به دستگاه امام حسین(ع)، خیمه نیز تولید می کنیم.
این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: تا دوسال گذشته افرادی که در تولیدی کار می کردند بیشتر بودند اما اکنون به خاطر رکود بازار و بی رونقی که در همه زمینه های اقتصادی وجود دارد، 16 نفر مستقیم و حدود 50 نفر غیر مستقیم در کارگاه تولید مشغول به کار هستند.
وی افزود: در کارگاه انواع مانتو، پیراهن مردانه، چاپ روی شال و روسری تولید می شود.
مومنی اذعان کرد: راه ارتزاق بنده همان حقوق بازنشستگی است و تا به حال سود حاصل از تولیدی را به صورت ماهیانه یا سالیانه حساب نکرده ام و فقط عشق به تولید و فعالیت در عرصه های اقتصادی برای اشتغال زایی مرا به این وادی کشاند و اکنون نیز به خاطر فرامین رهبری با انگیزه تر کار را ادامه می دهیم.
این تولید کننده گفت: اگر دولت از تولید ملی حمایت کند و وام های کم بهره به فعالان اقتصادی تعلق گیرد ما با گسترش کار، اشتغالزایی می کنیم.
وی خاطر نشان کرد: برای موفقیت در کار تولید پوشاک باید اول کارها کیفیت مطلوب و استاندارد را داشته باشد و در نهایت باید برند سازی کنند تا بتوانند در این عرصه موفق شوند.
مومنی یکی از مشکلات بازار پوشاک را واردات و قاچاق عنوان کرد و افزود: در تولید پوشاک مردم به تولید ملی بودن یا نبودن و یا حتی به کیفیت نگاه نمی کنند و بیشتر به دنبال جنس ارزان هستند و همین می شود که جنس های چینی و دیگر جنس های قاچاق از دیگر کشورها فروش دارند و تولید ملی بر زمین مانده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com