0  |  0

محصولات دانش بنیان ایران در روسیه مشتری دارد

محصولات دانش بنیان ایران در روسیه مشتری دارد

رئیس پارک علمی فنآوری استان گلستان گفت: ایران و روسیه ظرفیت های علمی و فناوری بسیار گسترده ای برای همکاری در این بخش دارند که بخش عمده آن بکار گرفته نشده است و محصولات دانش بنیان شرکت های ایرانی بازار خوبی در این کشور دارند.موسی حسام که برای شرکت در یک همایش اقتصادی به روسیه سفر کرده است گفت: ضرورت دارد ایران و روسیه در حوزه های مختلف علمی و فنآوری ارتباطات بیشتر و کارآمدی برقرار کنند تا از توان یکدیگر برای هم افزایی با هدف توسعه روزافزون روابط در این بخش بهره بگیرند.
وی ادامه داد: در ایران شرکت های دانش بنیان زیادی داریم که محصولات بسیاری از آنها مورد نیاز روسیه و در بازار این کشور تقاضا دارد.
حسام گفت: محصولات با فنآوری های پیشرفته زیادی در پارک های علم و فنآوری ایران تولید می شود که با ارزش افزوده بالا، ارزآوری مناسبی برای کشور دارد، زیرا قابل رقابت با محصولات کشورهای دیگر است.
رئیس پارک علمی فنآوری استان گلستان به عنوان مثال به نمایشگاه ملی توانمندی اقتصادی ایران که هفته پیش در مسکو برگزار شد، اشاره کرد که در آن آن انواع محصولات ایرانی با فنآوری های پیشرفته از جمله داروهای نوترکیب برای معالجه بیماری سرطان و بیوایمپلنت های پزشکی عرضه شده بود.
وی افزود: پلاتین هایی که برای دست و پا و نیز داروهای ویژه سرطان در نمایشگاه ایرانی عرضه شده مورد توجه زیاد طرف روسی قرار گرفت و زمینه انعقاد قرارداد برای عرضه این محصولات به بازار مصرف این کشور فراهم شده است.
رئیس پارک علمی فنآوری استان گلستان خاطرنشان کرد: صادرات محصولات دانش بنیان ایران یکی از زمینه های اجرای اقتصاد مقاومتی است، زیرا بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب، مولفه های این اقتصاد برون نگری و دانش بنیانی انجام دادن کارهاست و دولت تدبیر و امید هم با تمام توان و برنامه ریزی در این مسیر حرکت می کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی: