0  |  0

حمایت ویژه وزارت بهداشت از شرکتهای دانش بنیان

حمایت ویژه وزارت بهداشت از شرکتهای دانش بنیان

رئیس سازمان غذا و دارو کاهش واردات، توسعه بازار داخلی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی، کاهش هزینه‌های القایی و کنترل هزینه‌های مردم را مهمترین دستاوردهای حوزه دارویی کشور در دولت یازدهم عنوان کرد.
 رسول دیناروند در مراسم معرفی دستاوردهای صنعت دارویی کشور در دولت یازدهم با بیان اینکه جوشش اقتصاد مقاومتی از اقتصاد دانش بنیان است اظهار کرد: ما با حمایت دولت می‌توانیم شاهد سرمایه‌گذاری روی نوابغ ایران باشیم اگر نتوانیم برای آنها فرصت فراهم کنیم از کشور مهاجرت می‌کنند.
وی با اشاره به آمار بالای خروج نخبگان از کشور ادامه داد:مراکزی مانند مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌توانند به دولت در حوزه داروسازی و پزشکی کمک کنند. صنعت دارو در دولت یازدهم موفق عمل کرده است.
رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه سیاست گذاری‌های وزارت بهداشت را یکی از عوامل موفقیت این صنعت عنوان کرد و گفت: کاهش واردات، توسعه بازار داخلی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی، کاهش هزینه‌های القایی، کنترل هزینه‌های مردم وهمچنین حفاظت مالی از آنها یکی از مهمترین دستاوردهای این حوزه است.
دیناروند از حمایت ویژه وزارت بهداشت از شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و افزود: شرکت‌های دانش بنیان، به ازای هر یک میلیون دلار صادرات می‌توانند خارج از نوبت داروی خود را تولید و ظرف سه ماه پروانه بگیرند.
رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار کرد: نگاه ما همواره حذف واردات و افزایش تولید است در حالی که صادرات دارو به نفع کشور است سیاست وزارت بهداشت نیز حمایت و توسعه صادرات است و دولت نیز در این حوزه تلاش خود را انجام داده و صنعت پاسخ او را خواهد داد.
وی در خصوص آخرین وضعیت واردات و صادرات دارو در کشور گفت: ما در سال 150 میلیون دلار صادرات و یک میلیارد دلار واردات داریم این رقم باعث نگرانی نیست ولی باید به تراز مثبت تجاری برسیم. ما این موضوع را جزو اهداف اصلی خود تا سال 1404 قرار داده‌ایم.
به گزارش ایسنا، علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم ضمن اشاره به فعالیت‌های مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در این مرکز 47 دارو تولید شده که 32 محصول آن ضد سرطان هستند.
سال‌ها پیش در زمینه تامین داروی هرسپتین دچار چالش بودیم که خوشبختانه در سال 95 توانستیم این مشکل را توسط این مرکز برطرف کنیم.
وی از ارائه 10 محصول دارویی جدید در سال 95 خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت‌های دولت فعالیت‌های مرکز نیز به نتیجه برسد.
جعفریان در ادامه پارک‌های علم و فناوری موجود در کشور را پاسخ‌گوی نیاز شرکت‌های دارویی ندانست و ادامه داد: این شرکت‌ها پس از جدا شدن از مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیاز به هزینه و سرمایه‌گذاری بالایی دارند و تعداد پارک‌های موجود کفاف آنها را نمی‌دهد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com