0  |  3

شناسایی "جريان‌هاي درآمدي" در بوم ناب

شناسایی "جريان‌هاي درآمدي" در بوم ناب

جريان‌هاي درآمدي، شاهرگ‌هاي شركت‌ها هستند. منابع درآمدي كسب و كار شما چه چيزهايي هستند؟‌ در ادامه پنج منبع درآمدي بالقوه را بيان مي‌كنيم تا توجه شما را به جريان‌هاي درآمدي خاص شركت خودتان جلب نماييم، البته غير از موارد زير، موارد ديگري هم وجود دارند:

1 . فروش محصول: مصرف‌كنندگان براي اينكه مالك محصول شما(مثلا كتاب، دوربين يا فنجان قهوه)  شوند پول پرداخت مي‌كنند.

2 . هزينه‌هاي استفاده: مصرف‌كنندگان به ازاي تعداد دفعاتي كه از محصول شما استفاده مي‌كنند(مثل تعداد دقايق صحبت با تلفن يا تعداد شب‌هاي اقامت در هتل) پول پرداخت مي‌كنند.

3 . هزينه‌هاي اشتراك: مصرف‌كنندگان براي استفاده‌ي از يك محصول در يك دوره‌ي زماني معين(مثل اشتراك ماهانه‌ ورزشگاه، اشتراك سالانه‌ي روزنامه) پول پرداخت مي‌كنند.

4 . هزينه‌هاي تحويل؛ نصب و راه اندازی

5 . تبليغات: شركت‌ها به شما پول پرداخت مي‌كنند تا محصول يا سرويس آنها را در سايت خود تبليغ كنيد.

برای تکمیل بهتر این بخش در بوم ناب؛ به محصولات مشابه نگاهي بياندازيد تا يك مدل قيمت‌گذاري را كه براي مشتريان شما جذاب است شناسايي كنيد. سعي كنيد آن را زياد پيچيده نكنيد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com