0  |  2

ویژگی های یک مدیر مالی خوب چیست؟

ویژگی های یک مدیر مالی خوب چیست؟

داشتن عملکرد خوب در کار خود، با مدیری عالی بودن کاملاً متفاوت است. مشکل اینجاست که افراد زیادی به شکل آزاردهنده ای عادت دارند از عملکرد عالی خود در شغل فعلی تعریف کنند و دلایلی مبنی بر اینکه گزینه مناسبی جهت تصدی سمت مدیریت  بیاورند. در صورتی که این عادت درستی نیست.

اینکه بهترین تحلیل گر باشید خیلی خوب است اما آیا دلیلی بر شایستگی شما در شغل مدیر صندوق است ؟  کسی که مدیریت ده تحلیل گر متخصص مانند شما را عهده دارد شود و هنگامی که نتایج مورد انتظار حاصل نشد عصبانیت مشتری تحمل کند؟

آیا اگر بهترین و نیرومند ترین کارگزار در صنعت خود باشید به این معناست که کلیه مهارت های و ویژگی های شخصی مورد نیاز برای مدیریت کل کارگزان یا تحلیل گران سرمایه گذاری را دارا هستید ؟ پاسخ شاید مثبت و یا شاید منفی باشد.

اگر می خواهید یک مدیر باشید باید مثل یک مدیر فکر و رفتار کنید. ابتدا لازم است بدانید یک مدیر خوب چه ویژگی هایی دارد و چه کسانی در حوزه مالی برتری دارند.

  1. توانایی مدیریت و پشتیبانی از کارکنان با تسهیلات مستمر حرفه ای مربوط
  2. استعداد و توانایی ایجاد انگیزه در کارکنان
  3. توانایی ایجاد و حفظ ارتباط قوی کاری با مشتریان
  4. اعتماد به نفس اتخاذ تصمیم های سرمایه گذاری
  5. داشتن تجربه کافی کاری در مورد کل صنعت مالی
  6. ارتباط قانع کننده و مطمئن، قادر به تعامل یکسان با همکاران ارشد در سراسر سازمان و مشتریان
  7. جرات و مقاومت آمیخته با استراتژی و دیپلماسی

در خلال مدتی که باید در کار فعلی خود ماهر باشید، همچنین باید درک درستی از سایر حوزه ها و نقش های دیگر داشته باشید. به همین اندازه مهم است توانایی نظارت بر پروژه های مختلف را به طور هم زمان داشته باشید.

بنابراین ضروری ست که توانایی مدیریت موثر زمان، حفظ خونسردی و اولویت بندی کارها را داشته باشید.

صداقت و شفافیت برای کارکنان بسیار حیاتی ست. اینکه بدانند دقیقا از آنها چه انتظاری دارید و شما از توانایی ها و دست آورد های آنها مطلع هستید، در این شرایط یک تیم با انگیزه و متعهد که از کار کردن برای شما خوشحالند در اختیار خواهید داشت. توجه داشته باشید که این شرایط خود نیمی از برد در جنگ رقابت است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

دریافت فایل
مطالب پیشنهادی: