0  |  0

دستورالعمل صرافی‌ها فعلاً تغییر نمی‌کند

دستورالعمل صرافی‌ها فعلاً تغییر نمی‌کند

حمید تهران‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد امکان بازنگری مجدد در دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها، اظهار داشت: نه‌ تنها این دستورالعمل بلکه همه دستورالعمل‌ها و ضوابط بانکی در طول سال‌های مختلف اصلاح شده‌اند و این دستورالعمل هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: اما هم‌اکنون بسته‌ای که ارائه شده، خوب است و اجزای آن با هم مطابقت دارند و صرافان هم به خوبی می‌توانند، به آن عمل کنند.معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه این دستورالعمل اغلب صرافی‌ها را پوشش می‌دهد، تصریح کرد: ممکن است برخی صرافان نتوانند با این دستورالعمل تطبیق یابند و بنده به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی تمایل ندارم، چنین اتفاقی رخ دهد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه دغدغه اصلی صرافی‌ها سرمایه 4 میلیارد و 2 میلیارد تومان است، بازنگری در این ارقام انجام نمی‌شود، گفت: خیر؛ این حداقل سرمایه مورد نیاز برای فعالیت صرافی‌هاست؛ در دستورالعمل قبلی سرمایه پایه صرافی 20 میلیارد تومان تعیین شده بود و ما در بازنگری آن را به 4 میلیارد تومان برای صرافی‌های کلان‌شهر‌ها و 2 میلیارد تومان در شهرستان‌ها کاهش دادیم.

تهران‌فر تصریح کرد: این دیگر بی‌انصافی است که با این کاهش نرخ، باز هم بگویند، سرمایه تعیین شده زیاد است؛ واقعا سرمایه کمتر از 2 میلیارد و 4 میلیارد تومان برای فعالیت صرافی‌ امکان‌پذیر نیست.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com