0  |  0

دستورالعمل صرافی‌ها فعلاً تغییر نمی‌کند

دستورالعمل صرافی‌ها فعلاً تغییر نمی‌کند

حمید تهران‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد امکان بازنگری مجدد در دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها، اظهار داشت: نه‌ تنها این دستورالعمل بلکه همه دستورالعمل‌ها و ضوابط بانکی در طول سال‌های مختلف اصلاح شده‌اند و این دستورالعمل هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: اما هم‌اکنون بسته‌ای که ارائه شده، خوب است و اجزای آن با هم مطابقت دارند و صرافان هم به خوبی می‌توانند، به آن عمل کنند.معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه این دستورالعمل اغلب صرافی‌ها را پوشش می‌دهد، تصریح کرد: ممکن است برخی صرافان نتوانند با این دستورالعمل تطبیق یابند و بنده به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی تمایل ندارم، چنین اتفاقی رخ دهد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه دغدغه اصلی صرافی‌ها سرمایه 4 میلیارد و 2 میلیارد تومان است، بازنگری در این ارقام انجام نمی‌شود، گفت: خیر؛ این حداقل سرمایه مورد نیاز برای فعالیت صرافی‌هاست؛ در دستورالعمل قبلی سرمایه پایه صرافی 20 میلیارد تومان تعیین شده بود و ما در بازنگری آن را به 4 میلیارد تومان برای صرافی‌های کلان‌شهر‌ها و 2 میلیارد تومان در شهرستان‌ها کاهش دادیم.

تهران‌فر تصریح کرد: این دیگر بی‌انصافی است که با این کاهش نرخ، باز هم بگویند، سرمایه تعیین شده زیاد است؛ واقعا سرمایه کمتر از 2 میلیارد و 4 میلیارد تومان برای فعالیت صرافی‌ امکان‌پذیر نیست.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com