0  |  0

کاهش ۱۰ درصدی هزینه نقل وانتقال پول در دوران پساتحریم

کاهش ۱۰ درصدی هزینه نقل وانتقال پول در دوران پساتحریم

غلامعلی کامیاب در گفتگو با مهر در پاسخ به این پرسش که آیا دولت تسویه حساب کلیه بدهی های ارزی ایران در ظرف مدت ۲ ماه را در دستور کار خود قرار داده است؟ گفت: بخشی از دیون ارزی سررسیدی به لحاظ بسته بودن کانال‌های پرداخت انجام نشده است که البته رقم بالایی هم نیست. قاعدتاً تامین مالی جدید منوط به تسویه این بدهی‌ها خواهد بود. بانک مرکزی آمادگی لازم را برای تامین ارز مربوطه در چارچوب مقررات ارزی دارد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر هزینه نقل و انتقال پول در کشور چقدر است و با رفع تحریم‌ها چقدر خواهد شد؟ اظهارداشت: با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های بین المللی و انتقال فرآیند نقل و انتقالات وجوه مربوط به تجارت خارجی از شبکه بانکی به صرافی های مجاز، هزینه نقل و انتقالات و تبدیل به اسعار به همدیگر با توجه به کشورهای هدف از توزیع یکسانی برخوردار نبوده، در مواردی بیش از ۱۰ درصد نیز گزارش شده است.

معاون ارزی بانک مرکزی اضافه کرد: با از سرگیری روابط کارگزاری بانکی و بازگشت فرآیند حواله های ارزی به بانک‌ها و امکان گشایش و پذیریش اعتبارات اسنادی، هزینه های مزبور حذف و به کارمزدهای متعارف بانکی محدود خواهند شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com