0  |  0

اعلام مانده بدهی و مطالبات دستگاه‌ها به وزارت اقتصاد

اعلام مانده بدهی و مطالبات دستگاه‌ها به وزارت اقتصاد

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور این مطلب را طی بخشنامه ای خطاب به کلیه دستگاه های اجرایی و در راستای نامه مورخ هشتم تیر ماه امسال رئیس جمهور درباره انضباط مالی دولت و اجرای تکالیف مقرر در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آئین نامه مورخ ۱۷ مردادماه سال جاری هیات وزیران مبنی بر تعیین میزان و کیفیت اطلاعات مورد نیاز و نحوه و زمان بندی ارسال اطلاعات به وزرات امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد.

بر اساس این بخشنامه، کلیه دستگاه های اجرای مکلفند تا زمان فراهم شدن بستر و ابزار لازم برای انتقال الکترونیکی اطلاعات، آمار و ارقام مربوط به مانده بدهی ها و مطالبات خود را بر اساس زمان بندی و موارد مندرج در بخشنامه مورخ ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۴ ارسال کنند.

گفتنی است، بر اساس بخشنامه صادره به تاریخ ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۴ از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، دستگاه های اجرایی موضوع این بخشنامه برای تهیه گزارش اولیه جدول مطالبات و بدهی های دولت و شرکت های دولتی، می بایست فرم های مربوط را بر اساس اطلاعات مستند به دفاتر مالی، تا پایان تیرماه امسال، با دقت و به صورت کامل تکمیل و پس از امضای مقامات مجاز، به همراه لوح فشرده حاوی فرم تکمیل شده با فرمت مندرج در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت به نشانی http://iridmo.mefa.ir حداکثر تا سی و یکم مردادماه در مرکز به وزارت امور اقتصادی و دارایی و در مراکز استان به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها ارسال کنند.

بخشنامه معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور با بیان اینکه "بر اساس قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، گزارش های سالانه مطالبات و بدهی ها و تعهدات دولت باید به تایید سازمان حسابرسی برسد"، می افزاید: ضروری است، تمهیدات لازم برای اخذ تاییدیه از سازمان حسابرسی بابت گزارشات سالانه معمول شود و بدیهی است، گزارش نهایی سال ۱۳۹۴ (که ضمن تکمیل بر اساس ترتیبات و برنامه زمان بندی مربوط، می بایست در سال ۱۳۹۵ ارایه شود) نیز مشمول اخذ تاییدیه از سازمان حسابرسی است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com