0  |  2

22توصیه سرمایه‎‎گذاری از 22سرمایه‎گذار بزرگ

22توصیه سرمایه‎‎گذاری از 22سرمایه‎گذار بزرگ

بعضی از اسطوره های سرمایه گذاری، سقوط های هولناکی را پیش بینی کردند که اتفاق افتاد ولیکن اینان بدون کمترین ضرر به راهشان ادامه دادند. به ندرت شرکت هایی پیدا میشوند که بتوانند مانند این اسطوره ها سرمایه شان را از میلیون به بیلیون دلار تبدیل کنند آنهم فقط در عرض یک روز! به گزارش دریک، در ادامه ۲۲ توصیه از ۲۲ سرمایه گذار بزرگ دنیا را داریم تا به شما کمک کند بهترین سرمایه گذاری ها را انجام دهید :
۱- وارن بافت (ارزش خالص سرمایه ۳۹$ بیلیون دلار)
قیمت چیزی است که پرداخت میکنید و ارزش چیزی است که بدست می آورید. فرقی نمیکند جوراب باشد یا سهام. من ترجیح میدهم کالای تجاری با کیفیت بخرم وقتی قیمتش در بازار پایین است.

۲– جورج سوروس (ارزش خالص سرمایه ۲۲$ بیلیون دلار)
من فقط به این دلیل ثروتمندم چون میدانم چه وقتی در اشتباهم . من فقط از طریق شناسایی اشتباهاتم نجات یافتم .

۳- کارل آیکان (ارزش خالص سرمایه ۱۳$ بیلیون دلار)
شما در تجارت یاد میگیرید که اگر دنبال دوست میگردی کافیست یک سگ بخرید.

۴- دیوید رابنشتاین (ارزش خالص سرمایه ۲٫۸$ بیلیون دلار)
در انجام کسب و کار پافشاری کنید و شکست را قبول کنید. اگر خوشحالی که پشت میز کارت بشینی و هیچ ریسکی متقبل نشی ، شما برای ۲۰ سال آینده تان نیز پشت همان میزتان خواهید بود.

۵- ری دالیو (ارزش خالص سرمایه ۶٫۵$ بیلیون دلار)
فرقی که بین یک فردی که از بیشترین ظرفیتش استفاده میکند با کسی که هیچوقت این کار را انجام نمیدهد در میل به دیدن خود و باور به شکستن پیله روزمرگی است.

۶- آلیشر آسمانوف (ارزش خالص سرمایه ۱۸٫۱$ بیلیون دلار)
اول از همه من از غریزه ام پیروی میکنم. تجربیاتی که من طی سالیان بدست آوردم و احساسی که چه هنگام ، وقت خرید سهام است، همان چیزی است که شم اقتصادی مینامم.

۷- کارلوس اسلیم (ارزش خالص سرمایه ۶۹$ بیلیون دلار)
هرکسی که الان سرمایه گذاری نمیکند، فرصت عظیمی را از دست میدهد.

۸- اِدی لمپارد (ارزش خالص سرمایه ۳$ بیلیون دلار)
پیش بینی اوضاع بطور معمول کلید سرمایه گذاری و تجارت است. شما نمیتوانید منتظر یک فرصت باشید تا رویت شود. باید فکر کنید این همان کاری است که افراد و شرکت های دیگر در شرایط مختلف انجام دادند و حالا شما چگونه پیش بینی می کنید و رفتار می کنید.

۹- تی. بون پیکنز (ارزش خالص سرمایه ۱٫۴$ بیلیون دلار)
هرچقدر پیرتر میشوم، بیشتر راهی که میخواهم بروم واضح تر میشود. اگر میخواهید به شکار فیل بروید، دنبال خرگوش ندوید.

۱۰- چارلی مانگر (ارزش خالص سرمایه ۱$ بیلیون دلار)
اگر پانزده تصمیم مهم مان را بر روی نمودار ببرید، ما کاملا بر روی میانگین حرکت کردیم. ما احساساتی نشدیم و فوق العاده صبور بودیم. شما به اصولتان وفادار میمانید و وقتی فرصت ها پدیدار شدند با تمام توانتان آنها را به چنگ می آورید.

۱۱- جیم کرامر (ارزش خالص سرمایه ۱۰۰$ بیلیون دلار)
تا زمانی که از بازی سرمایه گذاری لذت میبرید و تکالیفتان را انجام میدهید، در بازی هستید. به همین خاطر است که من نمایش را این چنین سرگرم کننده میکنم. چون اگر علاقه ای نداشته باشید، یا فرصت را از دست میدهید یا پولتان را .

۱۲- مایکل میلکان (ارزش خالص سرمایه ۲٫۱$ بیلیون دلار)
تجربه من طی سالیان مشخص کرده است که اکثر مردم که به ثروت عظیمی دست پیدا کرده اند، ثروت را به عنوان هدف اصلیشان تعیین نکرده بودند. ثروت چیزی بیش از محصول فرعی نیست و نه یک انگیزه اصلی.

۱۳- دیوید تِپِر (ارزش خالص سرمایه ۵$ بیلیون دلار)
گاهی فکر می کنید این کمپانی ارزان است و یا خرید آن کمپانی فرصت مناسبی است، اما در کل روند اقتصادی میتواند تمام قواعد را به هم بریزد. کلید موفقیت در صبر کردن است. بعضی وقت ها سخت ترین کاری که باید انجام دهید، انجام ندادن هیچ کار است.

۱۴- بنجامین گراهام (ارزش خالص سرمایه نامعلوم)
سرمایه گذار فردی باید واقعا همانند یک سرمایه گذار رفتار کند ، نه بورس باز. این به آن معناست بتواند هر خریدی که میکند در هر قیمتی توجیه اقتصادی داشته باشد و بتواند ثابت کند خریدی که کرده ارزشش بیشتر از پولی است که پرداخت کرده.

۱۵- لویز بیکان (ارزش خالص سرمایه ۱٫۴$ بیلیون دلار)
به عنوان یک بورس باز باید آشوب و بی نظمی را در آغوش بیگیرید.

۱۶- پاول تودار جونز (ارزش خالص سرمایه ۳٫۲$ دلار)
اینکه کجا میخواستید باشید همیشه در کنترلتان است، هیچوقت آرزویش را نداشته باشید. بلکه همواره معامله کنید و اول و مهمتر از همه مواظب کل سرمایه تان باشید. بعد از مدتی حجم دیگر مطرح نیست. فقط به این بستگی دارد که آیا سرمایه تان برگشت دارد یا نه، حالا چه ۱۰ دلار باشد چه ۱۰۰۰۰ دلار .

۱۷- پیتر دیل (ارزش خالص سرمایه ۱٫۵$ بیلیون دلار)
سرمایه گذاران همیشه بدنبال جریان مالی هستند. اگر شرکتی بتواند بر روی جریان مالی اش برای ۵ یا ۶ سال آینده مقاومت داشته باشد، سرمایه گذار خوبی است. سرمایه گذاران همواره امید دارند جریان مالی شرکت و همچنین ارزش آن زودتر از موعود پیش بینیشان سقوط نکند.

۱۸- بروس کاونر (ارزش خالص سرمایه ۴٫۳$ بیلیون دلار)
تجربه کار با تازه کاران به من نشان داده آنها بیش از ۳ تا ۵ بار بطور حجیم معامله میکنند. آنها ریسکی معادل ۵ تا ۱۰ درصد بر روی هر معامله می پذیرند که این بشدت اشتباه است و باید ۱ تا ۲ درصد ریسک باشد. بار احساساتی معاملات بورس قابل توجه است، در هر روز میشود میلیون ها دلار از دست بدهم. اگر زیان را شخصی سازی کنید نمیتوانید دیگر معامله کنید.

۱۹- رنه رایوکن (رزش خالص سرمایه ۳۴۶$ میلیون دلار)
وقتی سهام میخرید، از خودتان بپرسید آیا حاضرید کل شرکت را بخرید؟


۲۰- پیتر لیچ (ارزش خالص سرمایه ۳۵۲$ میلیون دلار)
فکر کنم بهتر است یاد بگیرید که در پشت هر شاخص قیمتی، شرکتی وجود دارد و تنها یک دلیل وجود دارد که ارزش سهام آن افزایش می یابد. شرکت ها از بد به خوب تبدیل میشوند یا شرکت های کوچک توسعه می یابند.

 

۲۱- جان تمپلتون (ارزش خالص سرمایه ۲۰$ میلیون دلار)

زمانی که بیشترین بدبینی نسبت به قیمت را دارید , بهترین زمان خرید است و زمان بیشترین خوشبینی نسبت به یک قیمت بهترین زمان برای فروش است.

۲۲- جان بوگلی (ارزش خالص سرمایه ۴$ میلیون دلار)
اگر از ازدست دادن ۲۰$ پولتان در سهام بیم دارید، بورس جای خوبی برای شما نیست.

 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: اقتصاد آنلاین
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com