0  |  0

چراغ سبز رئیس فدرال رزرو آمریکا به افزایش نرخ بهره در دسامبر

چراغ سبز رئیس فدرال رزرو آمریکا به افزایش نرخ بهره در دسامبر

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، جنت یلن، رئیس کل بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد شرایط اقتصادی این کشور برای افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر آماده است.

این مقام اقتصادی آمریکا تأکید کرد این افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور به صورت تدریجی صورت خواهد گرفت و بر اساس میزان بهبود اقتصادی تعیین خواهد شد.

کاهش نرخ بیکاری،‌ رشد اقتصادی مناسب و احتمال بازگشت تورم به میزان مطلوب نشان دهنده آماده بودن اقتصاد آمریکا برای افزایش نرخ بهره است.

به نظر می رسد پس از ماه‌ها اظهار نظر مقامات بانک مرکزی آمریکا نسبت به تصمیم‌گیری در مورد افزایش سود بانکی در این کشور،‌سرمایه گذاران در این کشور در حال بررسی مجدد شرایط اقتصادی آمریکا هستند و برای اولین بار این اظهارات را جدی گرفته‌اند.

یلن اعلام کرد کمیته افزایش نرخ سود بانکی در بانک مرکزی آمریکا انتظار دارد تا پیش از اجرای افزایش نرخ بهره بانکی، رشد اقتصادی این کشور در سطحی به روند خود ادامه دهد که به افزایش اشتغال و بازگشت تورم به نرخ مطلوب 2 درصدی در این کشور بیانجامد.

به گفته یلن، اطلاعات آینده معلوم خواهد کرد که آیا نرخ تورم به میزان مورد انتظار خواهد رسید و در صورت رسیدن شرایط برای افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا آماده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران