0  |  0

صالح‌آبادی: توافقی درباره کاهش نرخ سود بانکی نبود

صالح‌آبادی: توافقی درباره کاهش نرخ سود بانکی نبود

علی صالح‌آبادی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها برای تعیین نرخ سود و توافقی که گفته می‌شود در این جلسه انجام شده بود، گفت: بحث‌هایی در این جلسه مطرح شد اما تصمیم‌گیری قطعی نبود چرا که ما در جلسات شورای هماهنگی بانک‌ها موضوعات مختلفی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم اما این لزوما به معنی تصمیم نیست.

وی افزود: درباره نرخ سود بانکی نظرات متفاوتی وجود داشت اما نظر کلی این است که به تدریج متناسب با نرخ تورم به سمت کاهش حرکت کنیم اما اینکه زمانش کی و چگونه باشد باید در شورای پول و اعتبار مورد بحث قرار گیرد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها برای تبادل نظر بین مدیران بانک‌هاست، ادامه داد: نمی‌توانم بگویم بحث‌های این جلسه توافق بود چرا که هم نظرات مخالف و هم موافق درباره کاهش نرخ سود بانکی به 18 درصد وجود داشت.

به گفته صالح‌آبادی، این جلسات بیشتر برای تبادل نظر است و سیاستگذار اصلی در این زمینه بانک مرکزی است و بانک‌ها صرفا مجری سیاست‌های این نهاد هستند.

وی همچنین درباره تاثیر اجرای برجام روی فعالیت بانک‌ها و وضعیت اقتصادی کشور، اظهار کرد: طبیعتا اجرای برجام در فاز اول اثراتش را روی بانک‌ها می‌گذارد چرا که روابط کارگزاری بانکی برقرارش ده و امکان باز کردن ال‌سی نیز فراهم می‌شود. از سوی دیگر امکان ارسال حواله‌جات ارزی و صدور ضمانتنامه‌ها نیز وجود خواهد داشت و می‌توان تامین مالی خارجی از بازارهای سایر کشورها از طریق فاینانس، ری فاینانس و یوزانس را از سر گرفت.

وی ادامه داد: در فاز بعدی اجرای برجام خود را در اقتصاد کشور نشان می‌دهد و شرکت‌های تولیدی نیز می‌توانند راحت‌تر تامین مالی کرده و صادرات و واردات مواد اولیه نیز در سال آینده اوضاع بهتری پیدا می‌کند.

صالح‌آبادی همچنین درباره تاثیر اجرای برجام روی بانک توسعه صادرات نیز گفت: با توجه به اینکه بانک ما 20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی است ماهیت بین‌المللی دارد و قطعا تاثیر برجام روی بانک ما بیشتر از بقیه بانک‌ها خواهد بود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com