0  |  0

حتی یک دلار از وجوه معاملات نفتی به حساب موکلم واریز نشده است

حتی یک دلار از وجوه معاملات نفتی به حساب موکلم واریز نشده است

محمدرضا مهرشاد در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، درباره اتهامات موکلش در پرونده متهمان نفتی اظهارکرد: متاسفانه در این پرونده در خصوص موکل من فقط داستان‌سرایی و با الفاظ و کلمات بازی شده است و هیچ فعل مادی از موکل سر نزده است. ان‌شاء‌ا... دادگاه با هوشمندی و دقت به موضوع رسیدگی کرده و اگر هم مالی از بیت‌المال تضییع شده باشد، باز‌ می‌گردد.

وکیل مدافع «ح.ف.ه» اضافه کرد: آقای زنجانی بارها در دادگاه و پرونده عنوان کرده که موکل من کاره‌ای نبوده و در تمامی شرکت‌ها، امضای اصلی، امضای بابک زنجانی بوده است. اگر هم سایر اشخاص مانند موکل من دارای امضا بوده‌اند، امضای‌شان در کنار امضای زنجانی تاثیر داشته است و امضای آنها به تنهایی، امضای موثری نبوده است. هر چند بازپرس پرونده به این مسائل توجه نکرده اما امیدواریم دادگاه به این موارد توجه کند.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود «ح.ف.ه» بابک زنجانی را به مسئولان نفت معرفی کرده است نیز گفت: این مسئله درست نیست و حتی وکیل شرکت HK در قرائت بخش دوم شکایت شرکت موکلش، این موضوع را اصلاح کرد. موکل من فقط آقای «م.ش» متهم ردیف دوم پرونده را به زنجانی معرفی کرده آن هم در سال 88. در ارتباط با بانک مسکن نیز از آنجایی که مدیرعامل قبلی این بانک از دوستان و همکاران گذشته موکل بوده، وی از سوی «ح.ف.ه» به زنجانی معرفی شده اما باز هم در سال 88 این کار  صورت گرفته است یعنی زمانی که اصلاً مسئله تحریم نفت و همکاری زنجانی با مسئولان نفت مطرح نبوده است.

مهرشاد ادامه داد: علت معرفی هم این بود که بعد از خرید شرکت هواپیمایی قشم ایر توسط زنجانی در سال 85، موکلم آقای «م.ش» را در سال 88 که فعالیت‌هایی هواپیمایی داشته به زنجانی معرفی می‌کند. آن زمان هیچ کس تصور ورود به معاملات نفتی را نمی‌کرد.

وکیل مدافع متهم ردیف سوم پرونده نفتی اضافه کرد: آقای «ح.ف.ه»، انسان بی‌تعهدی نیست و فردی است که همه زندگی خود را پای انقلاب گذاشته، جانباز جنگ تحمیلی، خانواده شهید و یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با طرح این پرسش که معرفی فردی به فرد دیگر جرم است یا خیر؟ اظهارکرد: طبق قانون، برای شرکت در جرم باید وحدت قصد وجود داشته باشد و ما مطمئن هستیم که در ارتباط با موکلم، چنین مسائلی مطرح نبوده و نیست.

مهرشاد همچنین درباره پرداخت حدود 15 میلیارد تومان از سوی زنجانی به «ح.ف.ه» گفت: موکلم از سال 88 تا اوایل سال 91 با زنجانی کار می‌کرد و عمده فعالیت‌هایش با زنجانی در بحث واردات و صادرات از جمله جو و گوشت بوده و زنجانی مبلغ 14 میلیارد و 800 میلیون تومان را بابت معاملات صورت گرفته یا به عبارت دیگر بابت دستمزد به موکلم پرداخت می‌کند. ضمن اینکه سال‌های فعالیت موکلم با زنجانی، اصلاً بحث نفت و معاملات نفتی مطرح نبوده و از تیر ماه سال 91، فعالیت‌های نفتی زنجانی آغاز شده است. موکلم به خاطر اختلافات درون‌سازمانی از زنجانی جدا می‌شود و دیگر با وی همکاری نداشته است.

وکیل مدافع متهم ردیف سوم پرونده نفتی درباره اینکه دادستانی مبلغ 14 میلیارد و 800 میلیون تومان را پولشویی گرفته است گفت: تما پول‌هایی که در بحث معاملات نفتی و فعالیت‌های نفتی زنجانی وجود دارد به دلار یا یورو است در حالی که حتی یک دلار به حساب موکلم واریز نشده است. می‌گویند این مبلغ پولشویی عواید حاصل از جرم بوده در حالی که عواید حاصل از پول‌های نفت به دلار و یورو است و هیچ کدام به تومان یا ریال نیست. ضمن اینکه تمام این فعالیت‌ها مربوط به تیر ماه سال 91 به بعد است و همکاری موکل من با زنجانی به قبل از سال 91 بازمی‌گردد که ان موقع اصلا بحث نفت مطرح نبوده است.

مهرشاد ابراز امیدواری کرد با توجه به اسناد و مدارک موجود در پرونده، دادگاه در نهایت حکم به برائت موکلش بدهد.

دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان نفتی تا کنون در هشت جلسه برگزار شده که از این تعداد، سه جلسه به قرائت کیفرخواست، چهار جلسه به قرائت دفاعیات زنجانی و یک جلسه نیز به قرائت شکایت شرکت HK از زنجانی اختصاص داشته است. جلسات محاکمه متهمان نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی برگزار می‌شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com