0  |  0

ایرانیان میانگین ۵ حساب بانکی دارند

ایرانیان میانگین ۵ حساب بانکی دارند

داود محمد بیگی در گفتگو با مهر درباره آمادگی بانک‌های ایرانی در پسابرجام برای رقابت با بانک‌های خارجی که وارد کشور خواهند شد؟ گفت: بانکهای ایرانی باید در بسیاری از بخش ها اقدامات جدیدی را عملیاتی کنند؛ البته از سوی دیگر بانکهای ایرانی در برخی از حوزه ها خوب کار کرده اند، ولی در برخی از حوزه ها باید فعالیت های بیشتری را صورت دهند.

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی افزود: وقتی بانکهای خارجی وارد کشور شوند و بخواهند که خدمات خود را وارد کشور کنند، رقابت سنگینی بین بانکهای ایرانی و خارجی بوجود خواهد آمد. بانک مرکزی به عنوان مقام ناظر در اعطای مجوز و نوع فعالیت بانکها می تواند تعادلی را در بازار ایجاد کند، اما این بدان معنا نیست که بانکها بتوانند با شرایط فعلی با بانکهای خارجی رقابت کنند.

وی در پاسخ به اینکه بانک‌های ایرانی در چه بخش هایی باید خود را تقویت نمایند؟ مطرح کرد: بانکها در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و خدمات و محصولات مختلف به مشتریان ارائه می دهند، شاید در بخش کارمزدی بانکهای ایرانی دارای کمترین تنش ها باشند، زیرا بانکهای خارجی حتی برای نگهداری حساب ها پول از مشتری دریافت می کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی ادامه داد: بانکهای خارجی برای افتتاح حساب از مشتریان نیز پول دریافت می کنند و اینگونه نیست که حسابی را در بانکی خارجی افتتاح کنید و مجانی باشد، در حالیکه بانکهای ایرانی به صورت مجانی چنین سرویسی را ارائه می کنند. به عبارت دیگر افتتاح حساب در بانکهای ایرانی هیچ هزینه ای برای مشتریان ندارد.  

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که باعث شده هم اکنون در شبکه بانکی کشور بیش از ۵۰۰ میلیون حساب داشته باشیم همین موضوع است که باعث می شود به طور میانگین به نسبت جمعیت کشور، تعداد حساب های بانکی هر ایرانی بین ۴ تا ۵ حساب باشد.

محمدبیگی با بیان اینکه یکی از دلایل این موضوع این است که افتتاح حساب ها هیچ هزینه ای برای مشتری ندارد، تصریح کرد: اما اگر قرار باشد که مشتری برای افتتاح حساب بانکی پولی بپردازد، دیگر افراد حساب اضافه ای در بانکها باز نمی کنند. بنابراین از این منظر رغبت مشتریان برای دریافت خدمات از بانکهای ایرانی بالا است.  

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی خاطرنشان کرد: اما بانکهای خارجی محصولات متنوع در اختیار مشتریان قرار می دهند و اعتباردهی و تسهیلات دهی راحت تر توسط آنها انجام می شود. البته در این زمینه هم بانکهای ایرانی اخیرا صدور کارت های اعتباری را آغاز کرده اند و بر روی ارائه محصولات جدید کار می کنند با این وجود برای رسیدن به نقطه ایده آل باید بیشتر کار کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com