0  |  0

آزادسازی ۲۰۰ میلیون دلار منابع بلوکه بانکی در پساتحریم

آزادسازی ۲۰۰ میلیون دلار منابع بلوکه بانکی در پساتحریم

علی صالح آبادی در گفتگو با مهر از با اشاره به بلوکه شدن ۲۰۰ میلیون دلار از منابع بانک توسعه صادرات ایران در کشورهای مختلف گفت: انتظار داریم که پس از تحریم‌ها این میزان منابع آزادسازی شود که برای انجام این کار رایزنی هایی هم صورت گرفته است.

صالح آبادی با اشاره به اینکه بخشی از منابع مذکور در کشورهای اروپایی و بخش دیگر در سایر کشورها است، تصریح کرد: البته تمامی این منابع بلوکه شده مربوط به تحریم نیست و برخی از کشوها به لحاظ مالی وضعیت مناسبی ندارند و قرار است که این منابع به تدریج آزادسازی شود.

وی از برنامه صدور ضمانت نامه های ارزی این بانک در دوران پساتحریم خبرداد و بیان کرد: برای کمک به صادرات خدمات فنی و مهندسی، صدور ضمانت نامه های ارزی در پساتحریم را در دستور کار داریم.

صالح آبادی با اشاره به برنامه های این بانک برای تامین مالی صادرات و واردات بیان کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد منابع ما ارزی و ۲۰ درصد ریالی است.

وی باپیش بینی اینکه وضعیت بانک‌ها در دوران پساتحریم متفاوت از قبل از تحریم شود، عنوان کرد: برقراری روابط کارگزاری، تامین مالی صادرات در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت و گشایش ال سی در دستور کار ما در دوران پس از تحریم قرار دارد.

صالح آبادی درباره بسته دوم خروج از رکود و همراهی بانک‌ها با دولت برای اجرای آن اظهارداشت: تمامی بانک‌ها برای اجرای بسته با دولت همکاری دارند و ما هم به شرکت‌های صادرات محور کمک خواهیم کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com