0  |  0

نرخ تورم‌ نقطه‌ای آذرماه تک رقمی شد

نرخ تورم‌ نقطه‌ای آذرماه تک رقمی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ولی الله سیف در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری از تک رقمی شدن نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه امسال خبر داد.

وی افزود: تحقق نرخ تورم نقطه به نقطه تک رقمی، با کنترل نقدینگی و مدیریت بازار محقق شد.

رئیس کل بانک مرکزی مطالبات غیرجاری را از مشکلات نظام بانکی عنوان کرد و افزود: افزایش مطالبات غیرجاری موجب قفل شدن منابع جاری بانک ها و کاهش قدرت تسهیلات دهی می شود در عین حال ترازنامه بانک ها را در معرض ریسک های بزرگ قرار می دهد.

وی موضوع بنگاهداری، استقرار اصول حاکمیت شرکتی و کیفیت ارائه خدمات را از مباحث مهم نظام بانکی برشمرد و گفت: البته نظام بانکی کشور با آخرین استانداردهای نظارت بین المللی بانک فاصله دارد؛ بنابراین رتبه بندی و ارتقای نظام بانکی از موضوع های روز است.

رئیس کل بانک مرکزی، اصلاح نظام بانکی را یکی از اولویت های مهم پژوهشی در نظام بانکی عنوان کرد و گفت: مسئولان و برنامه ریزان باید برای اصلاح نظام بانکی برنامه ریزی کنند.

سیف به تامین مالی غیر تورمی تولید نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بخش تولید هم اکنون در تنگنای تامین مالی و سرمایه‌گذاری قرار دارد ضمن اینکه ارتقای تامین مالی بدون تورم از ضروریات اساسی برای رونق اقتصادی کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد: بنابراین بهره گیری از سیاست ها و اقدامات غیر تورمی تولید، یکی از موارد ضروری برای انجام پژوهش است.

رئیس کل بانک مرکزی بر اصلاح نظام ارزی کشور تاکید کرد و گفت: بانک مرکزی در دو سال اخیر توانست بازار ارز را به ثبات برساند و هم اکنون یکسان سازی نرخ ارز و مدیریت آن در راستای حفظ ثبات در بلندمدت باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین موضوع مدیریت نظام ارزی، نیازمند پژوهش کاربردی است.

سیف درباره اصلاح ساز و کار تعیین نرخ سود بانکی هم گفت: نرخ سود بانکی از مسائل چالش برانگیز در نظام بانکی است و در این حوزه علاوه بر اینکه نیازمند چارچوب نظری هستیم باید به ساز و کار مناسبی دست یابیم. بنابراین نرخ سود نیز نیاز به پژوهش دارد.

وی افزود: با توجه به چالش های موجود در داخل و ضرورت توجه به بانکداری اسلامی، تدوین بانکداری اسلامی برای جهت دهی مناسب است.

 

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com