0  |  0

روند صعودی بازار سرمایه در سال 95

روند صعودی بازار سرمایه در سال 95

قیمت های جهانی طی چند هفته اخیر با رشد همراه شده و بر گروه هایی که وابسته به این قیمت ها هستند اثر مثبت گذاشته، اما به طور کل کلیت بازار سرمایه کشور با توجه به عوامل مختلف و برآوردهای بازارهای جهانی صعودی پیش بینی می شود ولی نباید فراموش کرد که هر روندی با فراز و نشیب یا نوسانات مثبت و منفی همراه خواهد شد.

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: پیش بینی ها و تحلیل هایی که در خصوص قیمت نفت در بازارهای بین المللی وجود دارد، از افزایش و حرکت آن به محدوده 50 تا 60 دلاری حکایت دارد که با توجه به وابستگی درآمد اقتصادی کشور به قیمت این محصول استراتژیک می توان انتظار افزایش درآمدهای نفتی را داشت.

 

فرهاد سلیم در ادامه افزود: عامل مهم و اثر گذار دیگری که بر اقتصاد کشور و صنایع مختلف می توان نام برد، تک نرخی شدن ارز می باشد که شفافیت و از بین بردن رانت را در پی خواهد داشت. همچنین اگر قیمت هر دلار آمریکا در محدوده فعلی یعنی 3400 تومان باقی بماند و در همین محدوده تک نرخی شدن صورت پذیرد، خبر بسیار مناسبی برای اقتصاد خواهد بود. از طرفی این روزها صحبت از کاهش نرخ بهره بانک ها نیز وجود دارد که با افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک ها در کنار برنامه های بانک مرکزی در جهت افزایش سرمایه بانک ها به سرعت گردش چرخ های اقتصاد کشورمان نیز افزوده خواهد شد.

 

وی گفت: بانک جهانی نیز نرخ رشد اقتصادی را برای سال آینده حدود 3.6 درصد برآورد کرده است که تمامی این عوامل دست به دست هم خواهند داد و باعث خروج از رکود می شود و به دنبال آن اثرات مثبتی نیز بر بازار سرمایه و روند قیمتی سهام شرکت های مختلف خواهد داشت.

 

سلیم تأکید کرد: روند کلی بازار سرمایه در بلند مدت صعودی ارزیابی می شود، همچنین مذاکراتی که شرکت های مختلف با همتایان خارجی خود انجام داده اند، نیاز به گذشت مدت زمانی حدود یک سال را دارد تا در صورت های مالی آنها ظاهر شود اما بازار سرمایه اثرات این قراردادها و مذاکرات صورت گرفته را در قیمت سهامشان لحاظ خواهد کرد و به استقبال آینده خواهد رفت به طور کلی اثر این تغییرات در بخش واقعی اقتصاد حداقل در 6 ماهه دوم سال 95 آشکار خواهد شد.

 

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد: به نظر من بهتر است با توجه به شرایط اقتصادی کشور با دیدگاهی بلند مدت حدود 2 تا 5 ساله و به قصد نگهداری سهام و سهامداری وارد بازار سرمایه شوند تا از اثرات رشد بلند مدت بازار سرمایه برخوردار شوند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بورس نیوز

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com