0  |  0

علاقه‌مندی آلمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران

علاقه‌مندی آلمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران

مسوول ارشد شرکت خدمات مالی افیس (EFiS EDI Finance Services AG)، یکی از دلایل مهم اتصال هر چه زودتر بانک های ایران به سوئیفت برای آلمان را علاقه مندی وزیر اقتصاد و شرکت‌های کشورش برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک با ایران عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، آرمین گرهارت در گفت و گو با ایرنا گفت: شرکت های آلمانی از جمله فولکس واگن و زیمنس بسیار علاقه‌مندند که ارتباط سیستم بانکی ایران با سایر بانک های جهان در چارچوب سوئیفت (society for worldwide interbank financial telecommunication) هر چه زودتر برقرار شود تا مراودات اقتصادی و تجاری دو کشور تسهیل شده و توسعه یابد.

وی که از قانونگذاران این شرکت مالی اروپایی است، اظهار داشت: «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان از ما خواسته است هر چه سریعتر با همکاری کارشناسان ایرانی، بانک های ایران را به سوئیفت متصل کنیم.

گرهارت افزود: ایران سال‌ها از جامعه جهانی ارتباط مالی بین بانکی دور بوده و باید تغییراتی که دیگر کشورها به تدریج خود را با آن منطبق کرده اند را یکجا انجام دهد.

وی گفت: همچنین کارشناسان آلمانی نیز باید به کمک کارشناسان ایرانی با نظام پرداخت داخلی جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند تا انطباق با معیارهای سوئیفت به سرعت فراهم شود.

این مسوول شرکت افیس اضافه کرد: این روند دارای چند گام است که نخستین آن، درک و شناخت نظام پرداخت محلی، گام دوم مربوط به متغیرهای فنی و چگونگی اتصال به سوئیف و گام سوم نیز مشتمل بر یک سری تعهدات است.

این شرکت مالی غیرانتفاعی در آلمان، به 31 کشور اروپایی و بسیاری از کشورهای آسیایی در انتقال وجوه در چارچوب سوئیفت خدمات ارائه می کند.

یادآوری می‌شود، دومین همایش بانکداری و تجارت ایران و اروپا اسفندماه 94 در تهران برگزار شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع:
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com