0  |  0

ایران محل امن سرمایه‌گذاری خارجی است

ایران محل امن سرمایه‌گذاری خارجی است

مدیرعامل نخستین کارگزار ایرانی در انگلیس ، پتانسیل اقتصاد ایران را بی‌نظیر دانست و گفت : ایران محل امنی برای سرمایه‌گذاری است و اگر شرکت هایی در اندازه ایرباس برای ایران تسهیلات لیزینگی و فروش اقساطی را در نظر می‌گیرند، به دلیل ثبات و اطمینانی است که در کشور ما وجود دارد.

شاهین چراغی، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین، به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت: تا زمانی که کشوری به لحاظ ثبات سیاسی قابل اعتنا نباشد، در آن سرمایه‌گذاری کلان انجام نمی شود؛ بنابراین با امضای این قراردادها نگاه دنیا به کشور تغییر خواهد کرد و سرمایه گذاران خارجی پی می برند که منافعشان از سرمایه‌گذاری در کشور زیاد خواهد بود.

وی سال ۹۵ را یکی از سال‌های طلایی در تاریخ اقتصادی کشور دانست و گفت: دولت با ورود به بازار پول توانسته از سویی نظام پولی را تنظیم کند و از سوی دیگر  گامی موثر در کاهش هزینه تامین مالی بردارد.

 مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین، همچنین با بیان اینکه ایران یکی از بهترین قوانین حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی را دارد، اظهار داشت:  در عین حال معتقدم مشکل فعلی ما دو چیز است: اول اینکه نمی‌توانیم  خوب خودمان را معرفی کنیم و دوم اینکه به ادبیات آنها چندان آشنایی نداریم و نفراتی که مسلط به فرهنگ آنها باشند و بتوانند اطلاعات را عرضه کنند، بسیار اندک هستند.

چراغی ادامه داد: ما در بانکداری هنوز خیلی از خدمات را نداریم. در بازار سرمایه هم همین طور است ؛ مثلا یک مشتری نمی‌تواند از حساب سکه، پول را بیاورد و سهام بخرد. انگار این دو حساب برای دو فرد متفاوت است؛ در حالی که این در دنیا مرسوم نیست و وقتی شما وارد سامانه الکترونیکی بانکی می‌شوید، همه کارهای بیمه، ارز و معاملات را انجام می‌دهید و ما باید به این سمت برویم که بخشی از این، وظیفه سازمان بورس و بخشی وظیفه ماست.

وی با اشاره به برخی چالش های مالی در اقتصاد  هم گفت: واقعیت این است که نرخ هزینه های مالی در ایران به شدت بالا است، ولی اعتقاد من این است که سال ۹۵ ، سال درایت مدیرانی است که بتوانند هزینه های مالی شرکت های خود را کاهش دهند. بنابراین در سال جدید ، هرکس بتواند روی هزینه مالی کار کند، نیازی به خط تولید ندارد.

چراغی همچنین درباره نقش بخش خصوصی در اقتصاد پساتحریم اظهار داشت: اقتصادی که چندین سال تحت تحریم‌های بسیار سخت بوده، بخش خصوصی قدرتمندی را ندارد ؛ لذا دولت باید ابتدا معبر و گذر را در اقتصاد کشور بگشاید تا بعد از آن بخش خصوصی  نیز وارد میدان شود و به رشد اقتصاد ملی کمک کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه- سنا

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com