1  |  6

سه راه کم هزینه برای محتواسازی وبسایت

سه راه کم هزینه برای محتواسازی وبسایت

امروزه که شرکتها به کمک فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی می توانند بطور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند، بخش های روابط عمومی و بازاریابی برای ایجاد آگاهی در خصوص برند و محصولات شرکت ها در میان افراد جامعه فقط به ابزارهای فنی و تکنیکی رسانه ای متکی نیستند. بلکه در عوض آن ها انرژی خود را برای ایجاد محتوای دسته اول و جذاب بر اساس داده های بدست آمده از آنالیز ترافیک سایت ها متمرکز نموده اند.

پاسخ به نیازهای اطلاعاتی و گاها" سرگرمی مشتریان و کاربران می تواند چالشی برای شرکت های کوچک تر با منابع انسانی و مالی محدودتر باشد؛ اما کار کردن و دستیابی به موفقیت با درنظر گرفتن این محدودیت ها غیرممکن نیست. برای مثال انتشار هرچه سریعتر محتوا یکی از عوامل موفقیت در این عرصه شناخته شده است.

یکی از مزیت های بازاریابان محتوا، توانایی امتحان نمودن تاثیر انواع و قالب های متنوع محتوا بر روی مخاطبین به منظور جلب و حفظ مشارکت خوانندگان است. در ادامه سه روش ساده و البته کم هزینه برای تهیه محتوای مفید که در ایجاد سرگرمی و حفظ مشارکت مخاطبین مؤثر است و بسیاری از تولیدکنندگان محتوا منجمله روزنامه نگاران بر روی آن تکیه می کنند، معرفی شده است.

1. استفاده از همکاران بیرون از شرکت

به منظور جذب تعداد بالای بازدیدکننده، محتوا می بایست به گونه ای باشد که قبلا توسط رقبا استفاده نشده باشد. تلاش برای تهیه محتوای زیاد و جذاب داخل شرکت؛ با توجه به محدودیت منابع داخلی شرکت؛ امکانپذیر نیست. شما می­توانید از کمک دیگران برای نوشتن مقالاتی با موضوع مشخص استفاده کنید و یا به نویسنده خود حق انتخاب دهید تا موضوعی به روز و مطابق با علایق خوانندگان را انتخاب نماید.

2. مصاحبه های خیابانی

این روش یکی از تکنیک های کلاسیک روزنامه نگاری است جاییکه "افراد واقعی" داستان هایشان درباره غلبه بر چالش ها و مسائل زندگی شان بیان می کنند. اینگونه مطالب نه تنها محتوای شما را جذاب می کند و به آن مشروعیت می­بخشد بلکه فرصتی برای اثبات رهبری فکری شما در راستای حل مسائل خواهد بود.

3.گفتگوهای توییتر

شبکه های اجتماعی راه آسانی برای ارتباط با همکاران صنعتی و مشارکت در بحث های مهم است. میزبان بودن برای گفتگویی پیرامون موضوعی که برای صنعت شما مهم است امکان دیده شدن برند شما توسط مخاطبین و ارتباط با رهبران صنعت را فراهم می­نماید. هرچه مشارکت افراد در گفتگوهای توییتر مخصوصا گفتگوهایی با هشتگ برند شما، بیشتر باشد، برند شما بیشتر شناخته می­شود.

سؤال اینجاست که چگونه می توانید افراد متخصص را پیدا نموده و با کارشناسان و حاضرین در این گفتگوها ارتباط برقرار کنید؟ پاسخ در استفاده از سرویس های رایگان مانند پرافنت[1] است. یکی از شیوه های مورد استفاده روزنامه نگاران هم استفاده از این سرویس است. پرافنت نویسندگان را به منبعی از متخصصین مرتبط می کند تا در مورد مطالب آنها نظر خود را ارسال کنند. استفاده از نظرات متخصصین از طریق این سرویس، برند شرکت را بزرگ جلوه داده و به مطالب نویسنده من اعتبار بیشتری می بخشد.

لازم به ذکر است که سرویس پرافنت فقط مخصوص روزنامه نگاران سنتی نیست. وبلاگ نویسان و دیگر تولید کنندگان محتوا نیز، بدون هزینه به شبکه های مشابهی از این قبیل دسترسی دارند. فقط کافیست درخواستی با شرح جزنیات راجع به نوع منابعی که به دنبال آن هستید ثبت کنید. این سرویس همیشه رایگان است و استفاده از آن آسان می باشد.

 

[1]  ProfNet

 برگرفته از Entrepreneur.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com